Mobilyalardaki küf kokusunu gidermek için kesin çözüm

02 Şubat 2019, 08:00
Mobilyalardaki küf kokusunu gidermek için kesin çözüm

Eskiden kalma eşyalar kullanılmadığı sürece veya zamanla çok fazla kullanılmaktan dolayı küf kokusu gibi bir kokuyu içerisinde barındırabilir. Mobilyalardaki küf kokusunu gidermek için kesin çözüm yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sıcaklığın belli bir derecenin üzerinde olduğu veya aşırı soğuğa maruz kalan organik maddelerin üzerilerinde küf denilen mikroorganizmaların oluştuğu görülmektedir. Mobilyaların pratik kullanımı nasıl olmalıdır? Küf kokusunun giderilmesi için yapılması gereken kesin çözüm ne olmalıdır? Haberin içeriği için sayfamıza göz atınız.

Mobilyada küf kokusu sorunu

MOBİLYADAKİ KÜF KOKULARINI GİDERMEK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

- Küfün meydana geldiği alanları havalandırmayı ihmal etmeyiniz. Havasız ortamlarda kokular daha da artacaktır.

- Nem ve küf gidericiler bu durumlarda önemli rol oynayan faktörlerdir. Nem gidericiler satın alabilir ve evdeki küf kokularından kurtulabilirsiniz.

- Evde yemek artıkları bırakmanız küflerin daha çok yayılmalarına sebebiyet verebilir ve mobilyaların uzun ömürlü kullanımına olumsuz etki yapar.

- Buzdolabı düzenli olarak temiz tutmalısınız. Dolaba koyduğunuz yiyeceklerin bozulmaya yüz tutmuş olmamalarına özen gösteriniz.

- Eşyaları depolama yaparken rutubet giderici kullanmanız halinde küf kokularını etrafa yaymamış ve mobilyaları olumsuz etkilememiş olabilirsiniz.

Mobilya temizliği

- Duş aldıktan sonra banyoyu temizlemeye özen gösteriniz. Nemli yerler çok çabuk küflenmeye ve çürümeye yüz tutar.

- Kiler, depo alanı gibi mekanlar nemliyse küf kokması olası durumdur. Küf kokması halinde zemine yeterli miktarda kireç serpebilir ve havalandırarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

- Küf öldüren dezenfekte madde içeren ürünlerden alabilir ve küf sorunun oluşmasına engel olabilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar