Beton zemin temizliği nasıl yapılır?

17 Şubat 2019, 08:29
Beton zemin temizliği nasıl yapılır?

Beton zemin, boya eşyaları satılan yerlerden temin edebileceğiniz renkli veya şeffaf kaplama boyası ile boyanmış eşyadır. Son dokunuşları yapılmadığı takdirde çabuk kirlenir.

Beton yapısı gereği çabuk ısınan ve çabuk soğuyan bir maddedir. Beton zeminler ne kadar sıklıkla kullanılırsa o kadar çabuk kirlenir. Düzenli ve doğru bir temizlik uygulanması kirin ve tozun gözle görünür halde olmamasına da fayda sağlayabilir. Beton zeminleri için hazırladığımız bir kaç pratik bilgi sayesinde kirli beton zeminden eser kalmayacak. Peki, beton zeminler için hangi yöntemler izlenir?

BETON ZEMİN TEMİZLİĞİ NASIL OLMALIDIR?

- Beton terası olan evlerde veya beton merdivenli mekanlarda zeminler ıslak bırakıldığı zaman yeşilimsi renkte küfler oluşmaktadır. Bu küfleri temizliği için yeterli miktarda su ve çamaşır suyunu karıştırıp küflerin üzerine dökünüz. Bir süre beklettikten sonra fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Beton zemin bakımı

- Beton zeminin üzerine süt sıçramış ise önce nemli temiz bir bez ile bölgenin olduğu yeri siliniz. Daha sonra yarım kase miktarında çamaşır sodası ve sıcak suyu karıştırarak bölgenin üzerine dökünüz. Bir süre bekledikten sonra fırça yardımıyla temizleyiniz.

- Beton zeminin en çok maruz kaldığı bir diğer leke ise yağ lekesidir. Beton yağ lekesi sıçradığı takdirde 6 adet gazete kağıdını ıslatınız ve gazete kağıtlarını yağın üzerine bastırınız. Üzerine sert bir cisim koyabilirsiniz. Gazete kağıdı yağı emdikten sonra bölgeyi temizleyerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar