Kolay örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Battaniye örgü yaparken...

26 Aralık 2019, 08:22
Kolay örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Battaniye örgü yaparken...

Örgü örmede yapılan bazı hatalar adım adım örgünün yapılışını izlememekten kaynaklanmaktadır. Sayfamızda siz değerli okuyucularımız için anlattığımız yöntemleri takip ederek, kolay ve pratik örgü yapmaya adım atmış olacaksınız. Şiş ile örgüde yapılması gerekenler nelerdir? Düz örmenin püf noktaları nelerdir? Düz örgü ile battaniye örmenin püf noktaları nelerdir?

Şiş ile örgüde önemli noktalar biri de ilmekleri doğru yerlerde kullanmaktır. Dalgınlığa gelinen her ilmekte yanlış bir çizgiye çıkılması kaçınılmazdır. Bu nedenle yapılması gereken temel kurallardan birisi dikkatinizi toplamanızı sağlayacak yöntemi bulmanızdır. Şiş ile örgüde temel kurallar nelerdir? Düz örgünün bilinmesi gereken pratik yöntemleri neler olmalıdır? Battaniye örgü için hangi örgü işlemi uygulanmalıdır? İşte, pratik ve kolay bir örgü için yapmanız gereken adımlar...

Örme teknikleri

ŞİŞ İLE ALAKALI TEMEL BİLGİLER

Şiş örgünün temel ve önemli kuralları düz ilmek, dolama, kenar ilmeği ve sıra sıra yapılışını takip etmekten geçer.

Örgü örerken kenar ilmeklerini örmeden önce doğrudan şiş üzerine alırsanız hem yanlara doğru sürekli artmasını önlemiş hem de örgü dikişini rahat örmüş olursunuz.

Düz örgü

DÜZ ÖRGÜ NASIL ÖRÜLÜR? PRATİK BATTANİYE ÖRGÜ YAPIMI

Battaniye örgü püf noktaları

- Düz örgünün ilk aşamasında şişi ilmeğin size dönük tarafından arkaya doğru batırarak örgü işlemini başlatınız.

Düz örgü örmenin püf noktaları

- İkinci aşamasında ise örgüyü ters yani arka taraftan dolayarak ön tarafa doğru şişe dolayınız.

Düz örgü nasıl örülür

- Üçüncü ve son aşamasında ise şişi batırdığınız yerden ipliği çekerek şiş üzerinden geçirerek örmeye devam ediniz. İstenilen boyuta gelene kadar aşamalara devam ediniz.

Düz örgü örmenin püf noktaları

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar