Plastik kaplara neden koku siner? Plastik kaptaki koku nasıl çıkar?

30 Ocak 2020, 15:28
Plastik kaplara neden koku siner? Plastik kaptaki koku nasıl çıkar?

Plastik kapları genellikle artık yemek, meyve gibi artan yiyecekleri saklamak için kullanırız. Plastiğe sinen yiyeceklerin kokusunu geçirmek için nasıl bir yöntem uygulanmalıdır? Bilgi için haberimizin içeriğine göz atınız...

Plastik kaplar her zaman için hayat kurtaran ev malzemeleri olmuştur. Özellikle mutfakta kullanılan plastik kapları , kozmetik ve bakım ürünleri için de kullanabilirsiniz. Örneğin; artık yemek, kokulu krem veya kedi maması gibi güçlü kokuya sahip ürünlerin plastik kaplar içerisine sinmiş kokuları oldukça pratik yöntemleri deneyerek çıkarabilirsiniz Plastik kaplardan koku nasıl çıkar? Koku çıkarmanın yöntemleri nelerdir? Haberimizin içerisine göz gezdiriniz...

Plastik kaba sinen kokular nasıl çıkar

PLASTİK KABA SİNMİŞ KOKULARA PRATİK ÇÖZÜMLER;

- Plastik kabın içerisine soğuk su koyunuz içerisine hardal katınız ve kabı çalkalayıp yaklaşık bir saat beklemeye bırakınız. 

Hardal

- Plastik kabı ağzı açık şekilde dondurucuya koyunuz. Bir gün bekletiniz. (Kokunun yoğunluğuna göre)

Plastik kap kokusuna pratik öneriler

- Kabın içerisine üzeri kapanacak kadar beyaz veya elma sirkesi sıkınız. Sirkenin kokuları yok etme özelliği sayesinde kokular kaybolacaktır.

Elma sirkesi

- Koku sinmiş plastik kabın içerisine pirinç koyunuz. Sıvı deterjan ile bir miktar su ekleyip çalkalayınız. Hem koku hem de kalıntıların gittiğini göreceksiniz.

Pirinç

- Çamaşır suyu koyup yaklaşık bir saat bekletiniz. Beklettikten sonra su ile iyice yıkayarak çamaşır suyundan arınmasını sağlayınız.

Çamaşır Suyu

- Limon tuzu, karbonat ve sirkeyi karıştırıp kabın içerisinde yaklaşık bir saat beklettikten sonra yıkayınız.

Limon tuzu

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar