Yeni taşınanlar için ev temizliği önerileri

24 Temmuz 2019, 08:14
Yeni taşınanlar için ev temizliği önerileri

Kiralık evlerin temizliği sanıldığından zor olabilir. Genellikle kiralık evler onarıma ihtiyaç duyan yapılar olması nedeniyle gün aşırı kirlenebilen duruma müsaittir. Ev temizliğinde pratik olunması gereken yerler nelerdir? Pratik ev temizliği nasıl olur? Yorulmadan, vakit harcamadan nasıl temizlik yapılır? İşte, sizlere özel temizlik önerileri...

Ev temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri, vakit tutarak yapılan pratik temizliktir. Hem çok fazla yorulmayacak hem de işlerinizi kısa sürede yapmış olacaksınız. Sizlere özel hazırladığımız kiralık evler için harika temizlik yöntemlerini evinizde deneyebilir, yetişmek zorunda kaldığınız yere zamanında yetişebilirsiniz. Ter içinde bitirdiğiniz bir temizliğe daha elveda edebilirsiniz. Peki; kolay yoldan pratik temizlik nasıl yapılır? Kısa zamanda detaylı ve bir o kadar pratik olabilecek temizliğin önerilerini haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. İşte, yanıtlar...

Pratik ev temizliği

KİRALIK EV TEMİZLİĞİ

- Tüm çöpleri atınız evde kötü koku bırakacak eşyaları ayırınız. Kullanacağınız eşyaları yıkamak üzere ayırınız. İşe yaramaz olanları evin dışına taşıyınız. Evin güzel kokması için tütsü yakınız. Tütsü boyunca cam açmayınız. Kokunun içerideki eşyalara sinmesini sağlayınız. Tütsü bitmeye yakın pencereleri açabilirsiniz.

- İşlere öncelikle kontrol ederek başlarsanız temizlik sırasında zorlanmanız da mümkün olmayacaktır. 

- Elektrik süpürgesinin süpürge torbası dolu olduğu zaman ortaya pis koku çıkaracağı gibi pislikleri almakta zorluk yaşatacaktır. İş yükünü hafifletmek için temizliğe başlamadan önce kontrol ederek torbada yenileme yapınız.

Ev temizliği hakkında bilinmesi gerekenler

- Evcil hayvan besliyorsanız, gün aşırı evin parkelerine vileda işlemi yapınız. Mümkün mertebe halı kullanmaktan kaçınınız.

- Tavan arasında, kapı arkalarında, pencere önlerinde ve avize üstlerinde biriken tozların hava yollarında enfeksiyon yapma riski taşıdığından dolayı o bölgeleri günlük olarak beyaz sirke damlatılmış bir bezle siliniz.

- Tost makinesi ve fırın gibi yerleri pis bırakmayınız. Sonradan kuruyan artık besinleri bu eşyalardan çıkarmanız zor olacaktır. Kullandıktan sonra nemli bir bez ile silmeniz yeterli olacaktır. 

Temizlik kuralları

- Mutfağın zeminine sıçrayan leke veya kırıntıları temizlemeyi ertelemeyiniz. Sonrasında hem kötü koku oluşmakta hem de temizlenmesi zorlayıcı olmaktadır.

- Fırın içini temizlemek için öncelikle spatula ile kazıyınız. Daha sonra bulaşık deterjanı sıkınız bir kaç dakika beklettikten sonra nemli bezle temizleme yapınız.

- Klima gibi aletlerin filterlerini düzenli olarak temizlemeyi unutmayınız. İçine çektiği pis havayı dışarı verdikleri için sağlıksız bir ortama sebebiyet verebilirsiniz.

- Buzdolabının içini akmış sıvı veya artık izlerle bırakmayınız. Buzdolabının üzerinde donan her artık bakteri üretebilir ve buzdolabının içerisine yayılabilir.

- Duşakabin giderlerini pis bırakmayınız. Düzenli olarak giderde biriken pislikleri kulak çubuğu yardımıyla alınız. Bir miktar çamaşır suyu sıkıp beklettikten sonra bol su dökerek temizleyiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar