fairy

Yaz ayında hangi kumaş tercih edilir?

12 Haziran 2019, 08:16
Yaz ayında hangi kumaş tercih edilir?

Yaz aylarında insanların bunaltıcı sıcaklarda dışarıda dolaşmaları bir kabusa dönüşebiliyor. Evden çıkmak bile istenmeyecek bir hal alan bu zorlu durumlar için izlemeniz gereken yöntemleri sizler için paylaştık. Peki, yaz ayında hangi kumaş tercih edilir? İşte, yaz aylarında uzak durulması gereken kumaşlar...

Yaz aylarında bunaltıcı sıcakların gelmesi halinde bir çok çare aranmaktadır. Dışarıda giyilen kıyafetlerin yanlış seçimi yüzünden sorun yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Pişik gibi bir takım rahatsızlıklara maruz kalmak istemiyorsanız, yumuşak yapılı kumaşların haricindeki kumaşları rafa kaldırmanız en doğru tercih olacaktır. Peki yaz aylarında uzak durmanız gereken kumaşlar hangileridir? Yaz aylarında hangi kumaşlar tercih edilmelidir? Merak edilen yanıtlar için sayfamızın içeriğine göz atınız...

Yaz ayında hangi kumaş tercih edilir?

HANGİ KUMAŞLAR TERCİH EDİLİR?

Yaz aylarında ince ve terletmeyen kumaşları; %100 pamuklu, poplin, şile bezi, keten, ipek ve  şifon tarzı kumaşlar tercih edilmelidir.

Yaz ayında uzak durulması gereken kumaşlar

UZAK DURULMASI GEREKEN KUMAŞLAR

Hem kalın hemde ağır olan kot kumaşı, vücudunuzun tamamen hava almasını engellediği için yazın kullanılmaması geren kumaşların başında geliyor.

- Dayanıklı, zor kırışan, rengini kolay kolay kaybetmeyen polyester kumaş, tekstilciler nazarında değerli bir malzemedir. Aynı zamanda su geçirmez olduğundan vücudunuzda ki teri ve nemi emmek yerine bu durumu ikiye katlayacaktır.

Sentetik bir kumaş olan naylon genellikle spor giyiminde kullanılır. Emici olmadığı gibi hava geçirmediği için vücudunuzda pişik oluşumuna sebep olmaktadır. Bu nedenle yalnızca spor etkinlikleri yaptığınız zamanların harici giyiminden kaçınınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar