Elektrik süpürgesinin bozulmaması için ne yapılmalı?

08 Ekim 2019, 08:12
Elektrik süpürgesinin bozulmaması için ne yapılmalı?

Evlerde gündelik veya haftalık kullanımlarda önemli bir ihtiyaç olarak kullanılan elektrik süpürgeleri, doğru kullanılmadığından uzun ömürlü kullanımı mümkün olmamaktadır. Peki, elektrik süpürgeleri nasıl kullanılmalı? Elektrik süpürgesinin bozulmaması için ne yapılmalı? İşte, yanıtlar...

Elektrik süpürgeleri, her evde bulunması gereken temel ev eşyalardan biridir. Elektrik süpürgeleri evdeki tozu makinenin içinde tutar ve evde hijyeni sağlar. Elektrik süpürgelerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli olarak bakımı yapılan makinelerde arızalanma oranı yarıya düşmektedir. Elektrik süpürgesinin temizliği ve bakımı ile alakalı haberimizin içeriği için sayfamızın içeriğine göz atabilirsiniz. Peki, doğru elektrik süpürgesi kullanımı nasıl olmalıdır? Elektrik süpürgelerinin bozulmaması için ne yapılır? İşte, yanıtlar...

Elektrikli süpürgenin bozulmaması için

ELEKTRİK SÜPÜRGELERİNİN BOZULMAMASI İÇİN NE YAPILIR?

- Makineleri torbası kirle dolu ise çalıştırmayınız. Aksi halde motoru zorlayabilirsiniz. Motoru zorlanan makineler kısa devre yapmaktadır.

- Elektrik süpürgeleri vakumlu ise halıyı ıslatarak temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Normal makinelerde su ile temizlenmesi makineye zarar verebilir.

- Elektrik süpürgesiyle sivri cisimleri makineye çekmeyiniz. Torbanın delinmesine ve makine borusunun ucunun tıkanmasına yol açabilirsiniz.

- Makinenin fırça kısmını ve makinedeki tozları düzenli olarak temizleyiniz. Kirli bırakmanız bir sonraki kullanım için sağlıklı olmayabilir.

- Koku önlemek için torba yenilemesini hafta bir kez yapınız. Aşırı kullanımlara göre yenileme durumunda değişiklik yapabilirsiniz.

- Makineniz çok fazla ısındığında fişten çekiniz ve dinlenmesine izin veriniz. Aşırı ısı makineleri olumsuz etkilemektedir.

- Makinenin aparatlarını filtresini düzenli olarak temizleyiniz. Uzun süreli kullanım için filtre fırça ve torba temizliğine önem vermeniz önerilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar