Evlerde beslenmemesi gereken bitkiler nelerdir?

26 Ağustos 2019, 07:41
Evlerde beslenmemesi gereken bitkiler nelerdir?

Her bitkinin evde olmaması gerektiği gibi bitkilerin zararlarının da neler olduğunu bilinmesi gerekmektedir. Peki, evlerde beslenmemesi gereken bitkiler nelerdir? İşte, o bitkiler...

Bitkiler evlere renk ve dekoratif bir dokunuş katar. Bu ahenk evin görselliğinde olumlu etki oluşturduğu kadar insan sağlığında olumlu etki oluşturmayabilir. Bazı bitkilerde zarardan söz edilmektedir. Ve bu bitkilerin evde beslenmemesi gerekmektedir. Peki o bitkilerin neler olduğunu biliyor muydunuz? Sizlere özel hazırladığımız Evlerde beslenmemesi gereken bitkiler haberi için sayfamıza göz atınız...

EVLERDE BESLENMEMESİ GEREKENLER BİTKİLER

Zambak

- Zambak, birçok çiçek tanziminde ve dekoratif çiçek saksılarında görebileceğiniz yaygın bir çiçektir. Ancak, kedi sahipleri bu çiçekten kaçınmalılar. Kedilerin sindirim sistemini bozmaktadır.

Ateş çiçeği

- Ateş çiçeği, LSD ile benzer olan halüsinojenik bir içeriğe sahip olan bu bitkinin kullanımı iyileştirilemez ve ciddi zararlara yol açabilir. 

Boru çiçeği

- Tatlımsı ve hoş bir tadı olan bu tehlikeli Boru çiçeği, psikoaktif de olan bir bitkidir. Çiçekleri, psikoaktif ataklara, düzenin bozulmasına ve felce ve de ölüme yol açmaktadır.

Ortanca çiçeği

- Canlı mavi rengiyle göz alıcı olan Ortanca çiçeğinin, mavi çiçekleri en tehlikeli kısımlarıdır. Ortancanın çiçeğini çiğnemek solunumun durmasına, tansiyonun düşmesine ve baş dönmesi ve baygınlığa neden olabilir.

Kaynana dili çiçeği

- Bakımı oldukça kolay olan Kaynana Dili çiçeği, kaktüs familyasından gelmektedir. Asparajin salgıladığından bazı insanlarda cilt sorunlarına neden olabilmektedir.

Begonvill

- Trinitaria çiçeğine yani Begonvillere dokunduğunuz ve tuttuğunuz taktirde, birkaç saat sonra kalp ritm bozukluğu ve kalp çarpıntısının yanı sıra, baş dönmesi, kusma, ishal ve nefes alma sorunları yaşayabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar