Çam ağacı bakımı nasıl olmalı? Evde bakımı kolay olan çam ağacı çeşidi

19 Aralık 2019, 08:12
Çam ağacı bakımı nasıl olmalı? Evde bakımı kolay olan çam ağacı çeşidi

Yaz kış hayatta kalabilen bir bitki olma sebebiyle suya oldukça dayanıklı bir bitki olan çam ağacının evde bakımı mümkündür. Ancak ev ortamına uygun cinsini araştırıp, evde bakımını sağlamanız daha doğru olacaktır. Peki, çam ağacı bakımı nasıl olmalı? Evde bakmak için hangi çeşit çam ağacı tercih edilmelidir? İşte, çam ağacı hakkında temel bilgiler...

Dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmesinin yanı sıra, çam ağaçları görsel açıdan da evde aksesuar olarak kullanılabilinen bitkilerdir. Ev içerisinde bakımı uygun olarak bilinen Arocaria türü çam ağacı, diğer çam ağacı türlerine göre sararma ve kuruma yapmayacaktır. Bulunduğu ortamı seven çam ağaç türlerini satın almanızı öneriyoruz. Halep Çamı, Karaçam, Sarıçam, Kızılçam, Fıstık çamı gibi çeşitleri olan çam ağacı, kış mevsiminde görülen iğne yaprakları sayesinde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Peki, çam ağacı bakımı nasıl olmalı? Evde bakmak için hangi çeşit çam ağacı tercih edilmelidir? İşte, çam ağacı hakkında temel bilgiler...

Evde çam ağacı bakımı

ÇAM AĞACININ EVDE BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

- Çam ağacı iğne yapraklı bir bitki olduğundan, geniş yapraklı bitkiler gibi su kaybı fazla olmamaktadır. Yeterli ölçüde su ihtiyacını karşılayınız. Aşırıya kaçmayınız.

Evde çam ağacı bakımı

- Güneş ışığı ağacın gelişimini olumlu yönde etkilememektedir. Gün ışığı alan bir çam ağacını muhafaza etmeye özen gösteriniz.

Evde çam ağacı bakımı

- Çam ağacının yerini değiştirmeniz uygun değildir. Yerini seven bir çam ağacı varsa, bulunduğu ve sevdiği ortamdan faklı bir yere koymamanızı öneriyoruz.

Evde çam ağacı bakımı

- Dikildiği yerde taş olmamasına dikkat ediniz. Dikildiği çukurda taş olursa, kökleriyle suyu almasını engeller ve zamanla çam ağacının kurumasına neden olmaktadır.

ÇAM AĞACI MODELLERİ VE FİYATLARI İÇERİKLİ HABERİMİZE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN

- Çam ağacının ekstradan vitamin ihtiyacı var ise gübre takviyesi yapınız. Saksı toprağının bir kısmını bir gazetenin üzerine dökünüz. Vitamin içerikli toprağı saksıya ilave ettikten sonra kendi toprağıyla üzerini yeniden sıkılaştırarak örtünüz.

Evde çam ağacı bakımı

- Bitki mantar hastalığına yakalanırsa bu da kurumasına neden olacaktır. Bu nedenle gerekli önlemleri almayı ihmal etmeyiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar