Deprem gibi doğal afet durumlarında, yardıma muhtaç kalan insanlara duyarlı bir yaklaşımda bulunmak isteyenlere özel açıkladığımız önerileri siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Peki, doğal afet sonrası yardımlaşma nasıl olur? Şehirden şehire yardım malzemeleri desteği nasıl yapılmalıdır? İşte, haberimizin ayrıntıları...

Enkaz altından kurutulan depremzedeler ve kendilerini korumak amaçlı dışarıda kalan deprem mağdurları, ısınma ve gıda gibi temel ihtiyaçları için yardım gereksinimi duyabilirler. Duyarlı vatandaş olarak yardımda bulunmak için ne yapmak istediğinizi internetten arayabilir ve bu konuda bir fikir edinmek isteyebilirsiniz. Peki, doğal afete maruz kalanlara destek nasıl yapılmalı? Depremzedelere yardım malzemesi desteği nasıl ulaştırılır? Doğal afetlere uğrayanlara hangi kurum ve kuruluşlar yardım eder?

TIKLA OKU: SADAKA ÖMRÜ UZATIR MI? SADAKA ÇIKARMANIN SEVABI

DOĞAL AFET DURUMLARINDA YARDIM ULAŞTIRMAK İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

Doğal afetin olduğu şehrin belediyesine gıda yardımı yapabilir, ısınma ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan çadır, battaniye gibi malzemeler yollayabilirsiniz. Belediyeler bu konuyla ilgili olmaktadır. Bununla beraber sizlere nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile alakalı önerilerde de bulunmaktadırlar.

Doğal Afet durumlarında nasıl yardım yapılır?

Bölgeye ulaşan yardım kuruluşlarının irtibat numaralarına ulaşarak, doğal afetin yaşandığı yere yardım malzemelerini ulaştırma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Doğal Afet durumlarında nasıl yardım yapılır?

Doğal afet durumlarında ilgili dernek ve vakıf gibi kuruluşlara ulaşabilir ve onların belirlediği ihtiyaç malzemelerini karşılayabilirsiniz. 

Doğal Afet durumlarında nasıl yardım yapılır?

Yardımda bulunmanız gereken en önemli konular ise, afetzedelere ulaşma, kan ihtiyacını karşılama, barınma ve gıda desteği olabilir.

Doğal Afet durumlarında nasıl yardım yapılır?

AFAD ve KIZILAY gibi kuruluşlar bölgede arama kurtarma çalışmaları, sağlık kontrolleri, battaniye- temiz giysi gibi eşyaların tedarik edilmesi, gıda yardımı ve yıkılan yapıların onarımı konusunda hizmetler sağlamaktadır. Aynı şekilde duyarlı vatandaşların yardım desteğini beklemektedir. Sizler de bu kurumlar vasıtasıyla doğal afet yaşayan vatandaşlarımıza el uzatabilirsiniz.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen Elazığ

İLİŞKİLİ HABER

İlk yardım çantasında bulunması gerekenler! İlk yardımda çantasında zorunlu olan malzemeler

İLİŞKİLİ HABER

Deprem gibi doğal afetlere karşı koruyucu dualar! Deprem sırasında okunacak dua

İLİŞKİLİ HABER

Depremzede Azize ile konuşan Emine Kuştepe kimdir?

İLİŞKİLİ HABER

Depremi hikayelerine konu edinen dünyaca ünlü filmler

İLİŞKİLİ HABER

Enkazdan çıkarılanlara neden serum takılır? Enkazdan çıkarılanlara takılan serumda ne var?

BİR YORUM YAPIN 0