Koronavirüs belirtisi gösteren kişilerin 12 hafta boyunca evde kalması önerilmektedir. Covid 19 belirtilerini gösteren kişilerin ise, 14 gün boyunca kendilerini karantina altına almaları gerekiyor. Bu süreçte alınması ön görülen tedbirlerden birisi de; çöplerin doğru şekilde geri dönüşüme gönderilmesi olarak söylendi. Peki, karantina altında olan insanlar çöplerini atarken nelere dikkat etmeli?

Koronavirüs semptomları gösteren insanlar için ülkemizde Alo 184 yardım hattı vatandaşların bir telefon uzağındadır. Bu süreçte Alo 184'ten koronavirüs hakkında öğrenmek istediğiniz ne varsa bilgi edinebilirsiniz. Son zamanlarda, koronavirüsün bir türü olan Covid-19'u taşıyanların, 14 gün boyunca alması gereken tedbirler konuşuluyor. Yeni haberlerde çıkan bir diğer tedbirin, koronavirüs olmuş bir bireyin çöplerini geri dönüşüme nasıl göndermesi gerektiği. Siz değerli okuyucularımızı bu konuda aydınlatıyoruz...

Karantina altında olanlar çöpleri atarken nelere dikkat etmeli

KARANTİNA ALTINDA OLAN KİŞİLER ÇÖPLERİNİ ATARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Çöpünüzü almaya gelen görevlilerin çöpe bir aşamada temas etme ihtimali var. Temas ederse covid-19 bulaşması da kaçınılmaz bir durumdur. Belediyeler bu konuda görevlilere yardımcı olsa bile, bizim de çöpleri bu teması engellemek için uygun bir şekilde toparlayarak çöp kovasına koymanız gerekmektedir.

Karantina altında olanlar çöpleri atarken nelere dikkat etmeli

Kullanılmış ürünler, yüz maskeleri ve tek kullanımlık temizlik bezleri gibi kişisel atıkların güvenli bir şekilde poşetlenip atmaya özen gösteriniz.

Karantina altında olanlar çöpleri atarken nelere dikkat etmeli

Bu eşyaları bir çöp torbasına atmalı ve sonra bu torbayı ikinci bir çöp torbasına koymalı, sağlam bir şekilde bağlamalı ve daha sonra diğer tüm atıklardan ayrı tutunuz.

Karantina altında olanlar çöpleri atarken nelere dikkat etmeli

Bu torba daha sonra normal evsel çöp kutusuna yerleştirilmeden önce en az 72 saat beklemeye alınız. Diğer evsel atıklarınızı normal bir şekilde atabilirsiniz. Tüm bu işlemler sırasında evi havalandırmayı, maske ve eldiveninizi takmayı unutmayın.

Karantina günlerinde çöp atarken nelere dikkat edilmeli

İLİŞKİLİ HABER

The Flu (Virüs) filmi konusu koronavirüs mü? The Flu Virüs filminin konusu nedir?

BİR YORUM YAPIN 0