Koronavirüs sonrası uçakta el bagajında neler yasak? Hangi eşyalar alınmayacak?

26 Haziran 2020, 08:56
Koronavirüs sonrası uçakta el bagajında neler yasak? Hangi eşyalar alınmayacak?

Koronavirüs önlemleri kapsamında uçak el bagajında yeni dönem başlıyor. Havayolu şirketleri normalleşme sürecinde uçuşlarda el bagajı kabul edilmeyecek. Hangi eşyalar uçağa alınmayacak. İşte detaylar...

Koronavirüs önlemleri kapsamında, uçak yolculuklarında yeni bir dönem başlıyor. Korona virüsün en riskli olduğu yerlerin başında kapalı alanlar gelmekte ve uçaklar virüsün yayılması için en elverişli ortamların başında yer almaktadır. Bu nedenle yolcularda virüs bulaşma ihtimalini en aza indirmek aynı zamanda havayolu şirketlerinin ekonomik kaybını önlemek için bazı çözümler geliştiriyor. İşte alınan yeni tedbirlerden bazıları...

Uçuşlarda, el(kabin) bagajı kabul edilmeyecek, el çantası, dizüstü bilgisayar, bebek eşyaları ve evrak çantası kabul edilecek. Diğer alınan her türlü eşya kayıt sırasında bagaja verilecek. 

Yolcular ve mürettebat kapıdan girer girmez ateş ölçümü yapılacak. Ayrıca termal kameralarla da yolcuların ateşi  izlenecek. Ateş ya da herhangi bir solunum sıkıntısı çekenler sağlık birimlerine yönlendirilecek.

Maske takmayanlar uşağa hatta havaalanına hiç alınmayacak. İbadethane, sigara odaları ve çocuk oyun parklarında sosyal mesafe kuralları uygulanacak.

Havaalanına yolcu karşılamak yada uğurlamak için gelenler içeri alınmayacak. Refakatçi dışında gelenler içeri alınmayacak.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar