En kolay çiçek motifli iğne oyası havlu kenarı modelleri

19 Ocak 2021, 10:24
En kolay çiçek motifli iğne oyası havlu kenarı modelleri

Çeyiz sandıklarını süsleyen gelenek ve göreneklerimiz de genç kızların çeyizinde olmazsa olmazlardan olan dantelin modası günümüze kadar devam etmektedir. Dantel örgülerde en zarif ve en estetik olan İğne oyaları, yapımı biraz zor olsa da çeyizlerin olmazsa olmaz parçaları arasındadır. Peki çiçek motifli iğne oyası havlu kenarı modelleri nelerdir, en güzel çiçekli iğne oyası modellerini sizler için derledik.

Gelenek ve göreneklerimize uyan çeşit çeşit danteller günümüze kadar geçerliliğini sürdürüyor. Kızların çeyiz sandıklarında vazgeçilmez olan dantel el emeği göz nuru olduğu için yüzyıllardır devam eden gelenekler arasında yer alıyor. Annelerin düğün hazırlıkları evresinde kızlara hazırladıkları havlu kenarlarında en çok beğenilen şüphesiz iğne oyası havlu kenar modelleridir. Özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen çiçek motifli iğne oyaları birbirinden farklı birçok motifle karşımıza çıkıyor. Çember ya da yazma kenarlarına, mendil kenarlarına, masa örtüsü dahil tüm örtü kenarlarına yakışan iğne oyası modelleri en çok da havlu kenarlarına yakışır. Çember ya da yazma kenarlarına, mendil kenarlarına, masa örtüsü dahil tüm örtü kenarlarına yakışan iğne oyası modelleri en çok da havlu kenarlarına yakışıyor. Bu şık motifleri yaparken en ince detayına kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Biraz uğraştırıcı olsa da ortaya çıkan motifler çok güzel oluyor. Bu sebeple de en özel çeyiz havlularının kenarına iğne oyası yapılır. Bizde "yasemin.com" ekibi olarak sizlere birbirinden güzel çiçek motifli iğne oyası havlu kenarı modellerini derledik:

İşte birbirinden güzel ve şık çiçek motifli iğne oyaları:

en güzel çiçek motifli havlu kenarı modelleri

Havlu kenarı modellerinden beyaz üçgen üzerine motifler eklenerek yapılan çiçek motifi çok zarif görüntüsüyle kendine hayran bırakıyor. Misafir havlusu dediğimiz özel havlular dışında hediyelik havlularda da iğne oyası havlu kenarı kullanılır.

Havlu kenarları örnekleri ve yapılışları

Pembe ve fuşya çiçek desenli havlu kenarının ilmek ilmek örülmüş modelini kesinlikle denemelisiniz.

TIĞ İŞİ ÇİLEK KAZAK MODELİ NASIL YAPILIR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Havlu kenarı modelleri

Mavi çiçek motifli havlu kenarı biraz yapımı zor olsa da çok gerçekçi ve şık duruyor. Minik teknik ince detaylarıyla adeta bir şahesere dönüşmekte.

ÇEYİZ TRENDİNDE DANTEL PİKE TAKIM MODELLERİ 2021 NELER ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Rengarenk ipliklerin bir araya gelmesiyle oluşan ve havlunun her tarafına kondurabileceğiniz çiçek motifli olan bu model el emeği göz nuru dokunan gösterişli modellerden...

PONPONLU BEBEK PATİĞİ NASIL ÖRÜLÜR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

İğne oyası ile havlu modelleri

Havlunun deseni ile uyumuyla adeta bir uyum sağlayan bu motif aynı zamanda namaz örtüsü olarak da tercih edilmektedir.

2021 TIĞ İŞİ MODELLERİ NELER ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Papatya iğne oyası modeli

Çeyiz sandığının olmazsa olmazı havlu kenarının bu modeline bayılacaksınız. Oya yapmayı sevenlerin renk uyumuna bayılacağı bu çiçek motifli iğne oyasını mutlaka denemelisiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar