Evdeki çiçekler nasıl coşturulur?

01 Temmuz 2020, 08:56
Evdeki çiçekler nasıl coşturulur?

Evinizde veya ofiste çiçek bakmayı seviyorsanız bu öneriler tam size göre. Evdeki çiçekler nasıl coşturulur? İşte çiçeklerinin daha uzun yaşamalarını sağlayacak önerileler...

Çiçek bakımı, her ne kadar kolay görünse de oldukça zordur. Bitkiler gelişebilmek için bazı mineral ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Çiçekler türlerine ve özelliklerine göre farklı olduğundan hangisini ne kadar gün ışığı, ne kadar su, ne kadar vitamin ve ne kadar mineral alması çok önemlidir. Evde yetiştireceğiniz bitkilerin nem oranını ayarlamakta çok önemli. Çünkü bazı bitkilerin diğerlerine göre daha çok neme ihtiyacı vardır.

Eğer baktığınız çiçeklerin ölmesini istemiyorsanız ve hızla büyüyüp gelişmesini istiyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz. İşte detaylar:

HAŞLANMIŞ YUMURTA SUYU VE KABUKLARI 

Haşladığınız yumurtanın içinde bulunan mineral ve kalsiyum bitkiler için de çok sağlıklıdır. Haşladığınız yumurtanın suyunu soğuması için beklettikten sonra balkonunuzda bulunan çiçeklerinize dökebilirsiniz. Böylece ne kadar sağlıklı ve hızlı büyüdüğünü göreceksiniz. Özellikle menekşe ve sardunyalarda çoşturucu etkisi bulunmakta . Ayrıca soyduğunuz yumurta kabuklarını dövüp çiçeğin gövdesine atabilirsiniz.

SEBZELERİ HAŞLADIĞINIZ SUYU ATMAYIN

Sebzeleri haşladıktan sonra tenceredeki suyu dökmeyin soğumaya bırakın. Soğuyan suyu yetiştirdiğiniz bitki ve çiçeklerin üzerine dökün. Çiçeklerin alması gereken vitaminleri sebzelerin suyundan hızlıca gelişimi sağlayacaklardır.

ÇİÇEKLER MUZ KABUKLARINI ÇOK SEVER

İnsanlar magnezyum ihtiyacını asıl muzdan alıyorlarsa, çiçeklerde magnezyuma ihtiyaç duyarlar. Tükettiğiniz muz kabuğunu bir kabın içine koyup üzerine su ekleyin ve buzdolabında yaklaşık 1 gün beklettin. Bitkileri sulayacağınız zaman buzdolabından çıkarıp çiçeklerinizi sulayabilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar