Hasır iple supla nasıl yapılır? İple supla yapımı...

05 Temmuz 2020, 09:12
Hasır iple supla nasıl yapılır? İple supla yapımı...

Son yıllarda kullanımı artan ve sofraların daha gösterişli olmasını sağlayan supla yemek masalarında sofranızı taçlandırıyor. En çok tercih edilen ip suplaları evde yapmaya ne dersiniz. İşte misafirlerinizi keyifle ağırlayacağınız sofralarda kullanacağınız yapımı kolay hasır ipten supla yapımı sizlerle...

Son yıllarda kullanımı artan Supla Amerikan servisi olarak da bilinir. Yemek masalarında tabakların altına kullanılan suplalalar hem şık ve gösterişli olduğu için hemde masa kirlenmesin diye kullanılıyor.

Gösterişli davet sofralarının olmazsa olmazı birbirinden güzel suplaların  birçok çeşidi ve renkleri piyasada mevcut.  Ama kendi imkanlarınızla hasır iple çok basit ve güzel suplalar yapabilirsiniz. İşte hasır iple supla yapımı sizlerle:

MALZEMELER:

- Hasır ip veya Keçe urgan ip

- Silikon tabancası

- Makas

HASIR İPLE SUPLA YAPIMI

Supla yapımında kalın ip seçimi yapılması gerekir. Öncelikle aldığınız hasır ip veya keçe urgan ipi supla yapımına ortadan başlayarak ipi kendi etrafında çevirmeden önce silikon sürüp hızlı bir şekilde kurumadan yapıştırmaya başlayın.

Daha sonra ipi çevirip etrafında döndüre döndüre yapıştırmaya devam edin. Supla'nın boyutu göz ayarı yapabilirsiniz ya da evde supla varsa onu altına  koyup boyutunu ayarlayabilirsiniz. Suplayı bitirdikten sonra isterseniz çiçek ya da boncuklarla da süsleyebilirsiniz. Dilerseniz bardaklar içinde bardakların altına altlık yapabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar