Çamaşır yumuşatıcısı başka nerelerde kullanılır? Duyunca çok şaşıracaksınız!

06 Temmuz 2020, 08:49
Çamaşır yumuşatıcısı başka nerelerde kullanılır? Duyunca çok şaşıracaksınız!

Evinizde kullandığınız temizlik malzemeleri birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Farklı alanlarda kullanılan temizlik malzemelerinden biri de çamaşır yumuşatıcısı. Çamaşır yumuşatıcısı giysilerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda evinizin tertemiz ve mis gibi kokmasını sağlıyor. İşte çamaşır yumuşatıcısının kullanım alanları:

Kıyafetlerimizin daha yumuşak ve güzel kokması için kullandığımız çamaşır yumuşatıcılarını evinizin birçok alanında kullanabilirsiniz. Birçok temizlik maddesini Kullanabileceğiniz alanların başında yer silme geliyor. İşte çamaşır yumuşatıcısının bilinmeyen kullanım alanları:

YER TEMİZLİĞİNDE

Çamaşır yumuşatıcıları, sadece giysilerinizi yumuşatmakla ve temizlemekle kalmaz aynı zamanda yerleri de pırıl pırıl yapar. Ilık suya yüzey temizleyicinizle birlikte bir kovaya yaklaşık 2 kaşık kadar yumuşatıcı koyup yerleri temizleyebilirsiniz. Yerde bulunan bütün kirlerin yok olduğunu ve bütün yerlerin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

KOLTUK TEMİZLİĞİNDE

Koltuklarınızda oluşan kirler ve lekeler için öncelikle uygun bir temizleyici kullanarak silin. Daha sonra bir sprey şişesinin içine biraz yumuşatıcı ve su koyup iyice çalkalayın ve koltuklarınızı sıkın. Temiz bir bezle de bütün kir ve tozları temizleyin. Kolayca çıktığını ve koltuklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

DUŞAKABİN TEMİZLİĞİNDE

Duşakabinde çok sıklıkla kullanım alanlarından olduğu için zamanla su lekeleri ve kireçlenmeler oluşur. Duşakabin de oluşan kirlerden kurtulmak için boş bir sprey şişesine su, yumuşatıcı ve biraz da karbonat ekleyip bütün duşakabinin içine sıkın ve biraz bekletin.Beklettikten sonra sünger yardımıyla bütün kir bulunan yerleri ovalayın ve durulayın. Lekelerin kolayca çıktığını ve banyonuzun parladığını göreceksiniz.

PENCERE TEMİZLİĞİNDE

Pencerelerinizi temizlemek ve parlatmak isterseniz bir sprey şişesine yumuşatıcı ve su ekleyin ve camlara püskürtün. Daha sonra cam beziyle iyice silin. Ayrıca aynalarınızı da aynı yöntemle silebilirsiniz.

TENCERELERİ PARLATMADA 

Tencereleri parlatmak istiyorsanız kuru bezin üstüne biraz yumuşatıcı koyun ve tencerenin her tarafını ovalayın. Tencereleriniz hemen parladığını göreceksiniz.

KURUMUŞ VE YIPRANMIŞ SAÇLARI ONARMADA

Kuaförlerin sıklıkla kullandığı ve hiç bahsetmediği yumuşatıcı kuru ve yıpranmış saçları onarıyor. Saçlarınız yıkayıp kuruttuktan sonra sprey şişesine koyduğunuz yumuşatıcı ve suyu kuru saçlarınıza püskürtün ve kurumasını bekleyin. Muhteşem yumuşacık olan saçlarınıza inanamayacaksınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Attila 2 ay önce Şikayet Et
    Bence vücutta kullanmayın araştırmadan her okuduğunuzada inanmayın
    Cevapla