Evde doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır? Doğal sinek kovucu tarifleri

Genelde yaz aylarında ortaya çıkan ve vücudumuzun bazı yerlerine konup rahatsız eden sivrisinekleri kimyasal yöntemlere gerek kalmadan evde yapacağınız doğal yöntemlerle kolayca kurtulabilirsiniz. Daha çok geceleri rahatsız eden ve kan emen sineklerden kurtulmak isteyenler için evde doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır. Detaylarıyla birlikte araştırdık. İşte yanıtlar:

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Culicidae familyasından olan ve iki kanatlılar grubunda yer alan sivrisinekler genellikle uzun ince bacaklı büyük dillerinin olduğu kafaları vardır. Yaz mevsiminde çok sıcaklarda ortaya çıkan sivrisinekler hem rahatsız edici hem de soktuğunda birçok hastalığın taşınmasına sebep olabilir. Mutfakta açıkta koyulan yemeklerinin üzerine üşüşen kan emici sivrisinekler sağlıksız durumlara yol açabilmektedir. Aynı zamanda yatarken sivrisineklerin çıkardığı sesler bazen çok rahatsız olabiliyor. Sineklerin vücudun belirli yerlerini soktuğunda herkesin reaksiyonu aynı olmaz. Soktuğu yerde bazen çok küçük kızarıklık oluşur bazen de şişme ve iltihap oluşur. Sinekleri kovmak için çeşitli kimyasal ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerde bulunan kimyasallar hem cilde uygulandığında hem de solunduğunda ortamda bulunan kişilere zarar verebilir. Bu yüzden evde çok kolay bir şekilde doğal sinek kovucu yapma yöntemlerini sizler için araştırdık. İşte detaylar:

Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitkiİLİŞKİLİ HABERSivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitki

doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır

doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır

DOĞAL SİNEK KOVUCU NASIL YAPILIR?

- Vücutta salgılanan bazı maddeler sivrisinekleri kovmada etkilidir. Sivrisinekler için sinek kovucu losyonlar yaparken en dikkat etmemiz gereken şey losyonun içinde sinekleri rahatsız edecek kokuları koymaktır.

Kokuları ayaklarıyla alan sinekleri rahatsız edebilecek aromatik bitkisel olan yağlar; lavanta yağı, nane yağı, okaliptus yağı, limon yağı, stronella yağı, portakal yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ve nane yağı kullanılabilir.

Okoliptus yağı

Okoliptus yağı

DOĞAL SİVRİSİNEK KOVUCU TARİFİ

1.YÖNTEM

  • - Sinek kovucu için öncelikle boş bir sprey şişesi hazırlayın.
  • - Sprey şişesinin içini su ile doldurun.
  • - Daha sonra sprey şişesinin içine evde bulunan aromatik yağlardan (yukarıda saydıklarımızdan herhangi biri olabilir) yaklaşık 50 damla kadar şişenin içine damlatın.
  • - Ardından şişenin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın.

sivrisinekten nasıl korunulur

sivrisinekten nasıl korunulur

  • - Biraz beklettikten sonra evin her tarafına sıkıp kullanabilirsiniz. Böylelikle sineklerden kurtulabilirsiniz. Dilerseniz cildinizin üzerine de sıkabilirsiniz. Aynı zamanda karışım hazırlarken birden fazla aromatik yağ kullanabilirsiniz.

sivrisinekleri karanfil uzaklaştırır mı

sivrisinekleri karanfil uzaklaştırır mı

2.YÖNTEM

  • Sivrisinekleri uzaklaştırmada etkili olan bir diğer yöntem ise karanfildir.
  • Bir limonu ortadan ikiye bölün ve 20-25 tane karanfili limonun üzerine yerleştirin. 

sinek kovucu tarifler

sinek kovucu tarifler

  • Yerleştirdikten sonra odanızın bir kenarına koyun. Yaydığı kokudan dolayı sivrisineklerin gelmesini engelleyecektir.

sivrisinek kovucu nasıl yapılır

sivrisinek kovucu nasıl yapılır

Meksika Tarzı ev dekorasyonu nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Meksika Tarzı ev dekorasyonu nasıl yapılır?
Canan Karatay'dan beyni geliştiren 4 besin önerisi! Karatay üstüne basa basa söyledi

İLİŞKİLİ HABER

Canan Karatay'dan beyni geliştiren 4 besin önerisi! Karatay üstüne basa basa söyledi

BİR YORUM YAPIN 1

Nil 1 hafta önce

Sivri sineği tek uzaklaştiran tütün kolonyası tam 20 yıl önce keşfettim