Evinizi temizlemek için ayarladığınız bazı zaman dilimleri çok önemlidir. Özellikle her ay yapılan programlı temizlik büyük kolaylık sağlayacaktır. Mart ayında yapacağınız ev temizliğinde; inatçı lekelerden, biriken tozlardan ve kötü kokulardan kurtulmak için birbirinden pratik çözümler bulunuyor. peki Mart ayında temizlik nasıl yapılır? İşte temizlik yaparken hayat kurtaracak pratik detaylar...

Ev temizliği denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın temizlik ya da her ay yapılan dip köşe temizlik geliyor. Özellikle çalışan kadınlar için her ayın başlangıcında temizlik yapmak büyük kolaylık sağlar. Böylelikle her ay belli başlı yapılan bir temizlikle yeni aya temiz bir ev ortamı sağlayabilirsiniz. Temizliğe evin en çok kirlenen yeri olan mutfaktan başlayabilirsiniz. Doğru yöntemlerle yapacağınız temizlik hem zamandan tasarruf sağlar hem de uygulayacağınız birkaç yöntemle daha az yorucu hale getirebilirsiniz. Yoğun hayat koşturmacasında temizliğe fazla zaman ayırmak istemiyorsanız bu pratik bilgiler işinize yarayacak. Peki, temizlik yaparken nelere dikkat edilmelidir? İlk olarak hangi odadan başlanmalıdır? İşte cevaplar: 

Mart ayında temizlik nasıl yapılır

MART AYINDA EV TEMİZLİĞİ NEREDEN BAŞLANMALI?

- Genel ay temizliği yapacağınız zaman ilk olarak bütün odaları tek tek toplayıp kaldırmak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. 

- Misafir çok ağırlayan birisi iseniz temizliğe misafir odası veya salondan başlayabilirsiniz. Bütün salonu güzelce süpürge makinesiyle çekin. Özellikle koltukların arkasını ve masayı çekin süpürün.

dip köşe temizlik nasıl yapılır

- Süpürme işlemi bittikten sonra parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile hoş kokulu deterjanı ile silme işlemine geçiniz.

- Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış yerleri siliniz. Islak yer kalamayacak şekilde kurulayınız. 

İLİŞKİLİ HABERSararmış pimapenler nasıl beyazlatılır? Güneşten yanan pimapenler nasıl temizlenir

hızlı ve pratik ev temizliği

- Yatak odasını temizlik boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete veya duşakabinin içine çırpınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Temizlik işlemini bitirdikten sonra hoş kalıcı bir koku sıkınız ve bir süre odanın kapısını kapalı tutunuz.

- Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 veya 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak yer kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.

İLİŞKİLİ HABER

Ev yapımı tam kıvamında zeytinli açma nasıl yapılır? En kolay zeytinli açma tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Baby Shower nedir? Baby Shower partisi nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 0