Kar spreyi camdan nasıl temizlenir? Kar spreyi camdan çıkar mı? Kar spreyi silinir mi

Evde eğlenceli aktiviteler arasında yer alan biri de soğuk havalarda camlara kar spreyi sıkmaktır. Özellikle yeni yılda süslenilen ve kar yağıyor görüntüsü veren kar spreyleri temizlenip temizlenemediği tartışma konusu oldu. Peki kar spreyi camdan nasıl temizlenir, kar spreyi camdan çıkar mı? İşte kar spreyi temizlemenin bazı ipuçları...

Kar spreyi, vitrin, ağaç ve çiçek süslemelerinde dekoratif amaçlı kullanılabilecek pratik kullanımı pratik bir üründür. Özellikle evin havasını değiştirmek isteyen ve çocukları mutlu etmek için kar spreyinden değişik şekillerle cama dekoratif şekiller yapılır. Evin havasını değiştiren kar spreyi aynı zamanda hoş bir kokuya da sahiptir. Kullandıktan sonra birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri cama kar spreyini sıktıktan sonra çıkıp çıkmamasıdır.  Püskürtme yöntemiyle kullanılan kar spreyi bazen pencereye yapışır, bazen de pencere pervazında ya da pencerenin zeminde kalıntı bırakır. Bunu temizlemenin birkaç yolu bulunuyor. İşte kar spreyi temizlemenin bazı ipuçları...

Sararmış pimapenler nasıl beyazlatılır? Güneşten yanan pimapenler nasıl temizlenirİLİŞKİLİ HABERSararmış pimapenler nasıl beyazlatılır? Güneşten yanan pimapenler nasıl temizlenir

KAR SPREYİ NASIL TEMİZLENİR?

  • Kar spreyi camdan kolaylıkla temizlemek için önce kuru temiz bir bezle silin. Ardından cam sil kar spreyini sıktığınız bölgeye püskürtün. Bir bez ile tekrar iyice silin.  
  • Eğer cam kenarlarında ve pervazlarında birikmiş kar spreyi bulunuyorsa bunu temizlenmenin en kolay yolu elektrik süpürge ile çekmektir. Süpürge makinenizin uç kısmını çıkarıp deliklerin olduğu kısımlara doğru tutarak iyice temizleyebilirsiniz. Eğer köşelerden çıkmazsa elektrik süpürge makinesinde yer alan aparatları kullanarak da temizleme işlemini yapabilirsiniz. 
  • Makineyle çektikten sonra kalıntıları temizlemek için temiz bir bez kullanın. Sakın kazıma işlemi yapmayın. Bu pencerelerinize zarar verecektir. Cam temizleyici kullanarak bütün kirleri yok edebilirsiniz. 
  • Cam temizleyici ile temizlemek için spreyi sıkıp bir müddet bekletmeniz kirlerin hızlıca gitmesini sağlayacaktır. 

kar spreyi nasıl temizlenir

kar spreyi nasıl temizlenir

KAR SPREYİ ERİR Mİ?

Değişik boyutlarda satılan ve kullanımı çok kolay olan kar spreyinin erimesi söz konusu değildir. Camda ya da herhangi bir yerde kullanılan kar spreyinin yüzeylere zararı bulunmaz. 

kar spreyi camdan nasıl temizlenir

kar spreyi camdan nasıl temizlenir

KAR SPREYİ NASIL KULLANILIR?

⇒ Suni kar spreyi olarak da bilinen kar spreyini eğlenceli ortamlarda cama süs ağaçlarına sıkabilirsiniz.

⇒ Daha çekici hale getirmek istediğiniz aksesuarlarının üzerine sevimli objeler çizebilirsiniz. Kar spreyini kullanımı çok pratiktir.

⇒ Şişeyi elinize alın ve yaklaşık 15-20 saniye kadar çalkalayın. Sonra istediğiniz alana püskürtebilirsiniz.

kar spreyi silinir mi

kar spreyi silinir mi

BİR YORUM YAPIN 0