Canan Karatay'ı kızdıran hata! Sonu ölümcül olabilir

Mutfak temizliği banyo temizliği derken evin her alanında kullanılan oda spreyleri ile ilgili dikkat çeken uyarı Canan Karatay'dan geldi. Karatay evin her alanında kullanılan spreyler ile ilgili annelerin en çok yaptığı hataları tek tek sıraladı. İşte uzman ismin dikkat çektiği o ölümcül hatalar...

Son dönemde temizlik ürünlerinde artan kimyasal ürünlerin zararları ile ilgili zaman zaman uzmanlardan uyarılar geliyor. Canan Karatay son yaptığı açıklamayla evin her alanında kullanılan oda spreyleri ve çamaşır suyu ilgili uyarıda bulundu. Özellikle çocukların bulunduğu ortamda dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Karatay, temizlik ürünlerinin beyne zarar verdiğine dikkat çekti. İşte annelerin en çok yaptığı ölümcül hatalar...

Canan Karatay uyardı: Bulaşık süngeri tehlike saçıyor! Bulaşık süngeri yerine ne kullanılır?İLİŞKİLİ HABERCanan Karatay uyardı: Bulaşık süngeri tehlike saçıyor! Bulaşık süngeri yerine ne kullanılır?

KARATAY UYARDI: BEYNE ZARAR VERİYOR

Temizlik ürünlerinin beyni bozduğunu söyleyen Canan Karatay, beyne zarar veren hataları şöyle sıraladı:

"Eğer evde titiz anneler deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyu kullanıyorlarsa bitti. Beyni bozuyor. Temizlikte sirke ya da doğal temizlik ürünleri kullanın. Ben çamaşırlarımı sodyum karbonatla yıkıyorum. Bulaşık makinem yok benim. Bulaşıklarımı elimde yıkıyorum, zeytinyağlı sabunla. Allah 10 parmak vermiş."

Kimyasal ürünlerde en tehlikeli sayılan ürünlerden biri olan çamaşır suyunu farklı ürünlerle birlikte kullanmanın tehlikeli olduğunu belirten Canan Karatay hijyeni sağlamak için doğal yöntemlere başvurmanın daha doğru olduğunu ifade ediyor. Eğer çamaşır suyunu kullanmak gerekiyorsa da çamaşır suyunu seyrelterek kullanmanın zararlarını daha az indirdiğinin de altını çiziyor. 

Canan Karatay uyardı: Beyne zarar veriyor

Canan Karatay uyardı: Beyne zarar veriyor

ODA SPREYLERİNE DİKKAT 

Karatay, ayrıca evi temizledikten sonra evin her tarafına sıkılan kokular beyne zarar verdiğini kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Canan Karatay

Canan Karatay

ÇAMAŞIR YUMUŞATICILARINA DİKKAT

Uzman isim, son açıklamasıyla çamaşırları yıkarken herkesin kullandığı yumuşatıcılar ile ilgili "beyne zarar veriyor" kullanmayın uyarısında bulundu. 

Anneler Günü için el yapımı hediyeler! Annenize evde yapabileceğiniz en güzel hediyeler

İLİŞKİLİ HABER

Anneler Günü için el yapımı hediyeler! Annenize evde yapabileceğiniz en güzel hediyeler
Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0