Bahar Kapıda bu hafta sonu Erzurum Dadaş'ta ağırlanıyor

Anadolu’nun her köşesini gezip, Anadolu’nun gizli kalmış bölgelerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda programı meraklı ve keyifli sohbetlerle Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta doğa ve kış sporlarının merkezi, kültür şehri, dadaşlar diyarı Erzurum’dan evlere konuk oluyor.

Anadolu insanının samimiyeti, Türkiye’nin cennet köşeleri, birbirinden ilginç yaşam hikâyeleri Bahar Gelir’in içten sunumuyla Bahar Kapıda’da izleyici karşısına çıkıyor. Bahar Kapıda bu hafta soğuk havası kadar sıcak insanlarıyla da bilinen Erzurum’u ekranlara taşıyor. Bahar Kapıda ekibi Erzurum gezisine kadim şehrin köylerinden başlarken programın başarılı sunucusu köy halkıyla türkü söyleyip halaylar çekti. Renkli anların ekrana geldiği Bahar Kapıda'da Gelir, köylülerin Erzurum soğuğuna karşı verdiği mücadeleyi dinledi. Daha sonra sohbet, hazırlanan yer sofrasında devam etti. Köylü emekçi kadınların hazırladıkları yöresel yemekleri tadan Bahar Gelir bu lezzetleri mükemmel buldu.

Bahar Gelir

Bahar Gelir

Bahar Kapıda ŞırnakİLİŞKİLİ HABERBahar Kapıda Şırnak'ın doğal güzelliklerini ekranlara taşıyor!

Bahar Kapıda ekibinin Erzurum’da bir sonraki durağı Palandöken oldu. Palandöken’de karın keyfini çıkaran Bahar Gelir, buraya gelmişken cağ kebap yemeği de ihmal etmedi. Bahar Kapıda ekibi Erzurum deyince değerli taşlarıyla yapılan tespihleri görmek için bir tespih ustasını ziyaret etti. Tespihin yapımındaki zorluklar ve tespihin değeri hakkında ustanın engin bilgilerini izleyicisine aktardı.

Son olarak Erzurum'da bir köy okulundaki öğrencilerin davetini kıramayan Bahar Kapıda ekibi köy okulunu ziyaret etti. Köy okulundaki ilkokul öğrencilerinin her biriyle sohbet eden Bahar Gelir renkli, sıcak ve samimi görüntüleri izleyiciye sundu.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile Cumartesi ve Pazar 21:15’te Kanal 7’de…

BİR YORUM YAPIN 1

funda 1 yıl önce

Ailecek izliyoruz Bahar Hanımı samimiyeti sıcaklılığı ekran karşısından bizlere bile yansıyor