Bahar Kapıda ve ekibi bir kez daha Hakkari'de ağırlanıyor!

Ülkemizin birbirinden farklı yerlerini ve kültürlerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda ve ekibi bu akşam Hakkari'ye yeniden konuk oluyor. Bahar Gelir'in başarılı sunumuyla Hakkari insanının samimiyetine, misafirperverliğine ve aşiret düğünlerini izlemeye doyum olmayacak.

Asırlara dayanan tarihiyle muazzam topraklar Hakkari, Bahar Kapıda ekibini ağırlıyor. Yıllardır Türkiye'nin cennet köşelerini tanıtan başarılı sunucu ve sanatçı Bahar Gelir, ilk olarak Hakkari'de meşhur olan Şahmeran Erbane Grubuyla bir araya geliyor. Gelir, programın ilk dakikalarında izleyenlere müzik şöleni yaşatıyor.

Bahar Gelir

Bahar Gelir

Bahar Kapıda bu hafta Tekirdağ oyunlarını ve lezzetlerini sunuyorİLİŞKİLİ HABERBahar Kapıda bu hafta Tekirdağ oyunlarını ve lezzetlerini sunuyor

"TAŞI TOPRAĞI ALTIN DERLER TAM DA ORADAYIZ"

Gelir, madenleriyle nam salmış Hakkari'de bir maden ocağı ve çalışanlarını ziyaret etmeden geçemiyor. Gelir burayı, "Taşı toprağı altın derler tam da oradayız" şeklinde izleyenlere sunuyor.

Öte yandan Hakkâri şehir merkezinin güneyinde Başkale-Hakkâri-Yüksekova sınırının kesiştiği noktadan başlayan Zap suyunda da yürüyüş yapıyor. Gelir, berrak suyun keyfine varırken izleyenler, başarılı sunucunun çoban Sabri abi ile yaptığı muazzam sohbette şahit oluyor.

Dengbej Kültürü

Dengbej Kültürü

Ünlü sunucu doğuda Dengbej kültürü altında benimsenen kürt sözlü edebiyatının yaşatıldığına da dikkat çekiyor. Gelir, Hakkarili kadınların yaptıkları yemeklerden de tattıktan sonra Hakkari Valisi İdris Akbıyık'ın "Hakkari nasıl bir yer?" sorusuna dikkat çeken açıklamada bulunuyor.

Bahar Gelir'in Hakkari gezisi 27 mayıs cumartesi günü 21:20 te Kanal7'de.

Kilolarından kurtuldu! Burak Özçivitle evli olan Fahriye Evcen'den doğum sonrası pozları...

İLİŞKİLİ HABER

Kilolarından kurtuldu! Burak Özçivitle evli olan Fahriye Evcen'den doğum sonrası pozları...

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0