LCD ekran temizlemenin püf noktaları

09 Ocak 2019, 08:00
LCD ekran temizlemenin püf noktaları

Televizyonlarla birlikte bilgisayar monitörleri ve laptop ekranları da LCD teknoloji sayesinde üretilmiştir. Bu eşyaların temizliği, normal cam ekranlara sahip eşyaların temizliği gibi olmadığı için özen gösterilmesi gerekir.

Günümüzde LCD ürünlerin tüketimi oldukça yaygındır. Popüler bu dönemimizde LCD ekranların günden güne yenilenmesi ile cihazların günden güne hassas yapıda olmasını da beraberinde getiriyor. Hassas yapılı olan bu ürünleri dikkatli kullanmak ve temizliği konusunda özen göstermek gerekebilir. Peki, LCD ekranların temizliğinde ne gibi pratik yöntemler izlenmelidir? Merak ettiğiniz soruların yanıtları için sayfamızı takipte kalınız.

LCD ekran tv

PRATİK LCD EKRAN TEMİZLİĞİ

- LCD'lere çok fazla el sürmeyiniz. Mümkün oldukça düzenli olarak tozlarını alınız. Tozlanma nedeniyle LCD ekran kir tutmaya devam edecektir. Bu nedenle düzenli toz almaya özen gösteriniz.

- LCD üzerinde herhangi bir leke olmuşsa eliniz ile herhangi bir basınç uygulamayınız. Sabun ile yıkadığınız temiz bir bez yardımı ile lekeyi geçirebilirsiniz.

- LCD temizlerken bezin temiz olması gmzetildiği kadar mikrofiber bez olması da ayrı bir avantajdır. Ekranda çizik oluşmasına engel olabilirsiniz.

- Kimyasal madde içeren bazı temizlik malzemeleri LCD'e zarar verebilir. O nedenle nemli yumuşak bir bez kullanarak silme işlemini uygulayınız.

LCD ekranı

- LCD ekranların toz tutmayı geciktirmesi için anti-statik temizlik malzemeleri kullanarak sağlayabilirsiniz.

Püf nokta: Temizlikten önce mutlaka LCD'nin fişini çekiniz. Temizlik bittikten sonra ise LCd'nin kuruduğuna emin olunuz ve cihazı çalıştırmaya başlayınız.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar