Evdeki ısıtıcıların güvenli kullanım koşulları nelerdir?

24 Ocak 2019, 07:36
Evdeki ısıtıcıların güvenli kullanım koşulları nelerdir?

Soğuk havalarla baş etmenin en pratik yolu, evde ya da dış mekanda yaşadığınız sorunlara karşı uygun bir ısıtıcı bulundurmaktır. Herhangi bir ısıtıcı elde edinmeden önce nasıl kullanacağınızı bilmeniz konusu sizleri bilgilendirmek için muhteşem bir yazı hazırladık. Evdeki ısıtıcıların güvenli kullanım koşulları nelerdir sorusunun yanıtı haberimizde...

Her türlü elektronik eşyayı alırken sormanız gereken ilk soru nasıl kullanacağınız omalıdır. Satın alacağınız ısıtıcının fiyatı kadar, aydan aya gelecek olan faturanın kabarıklığı da göz önüne alınmaktadır. Elektronik eşya alırken ne kadar ucuz model alırsanız o kadar fazla elektrik ödeyeceğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Peki, ısıtıcı kullanım koşulları nelerdir? Isıtıcılar nasıl kullanılmalıdır? Doğru kullanımları ile ilgili tüm bilgiler haberimizin içeriğinde yer almaktadır.

ısıtıcılar nasıl kullanılmalıdır?

ISITICILAR NASIL KULLANILMALIDIR?

- Isıtıcı cihazları kesinlikle topraklı prizde kullanılmalıdır. Aksi taktirde ciddi sorunlara yol açabilir.

Bağlanacak prizin sigorta düzeni, ısıtıcı cihazın gücüne eş değer olmalıdır. Aynı olmadığı zaman yanlış bir kullanıma neden olacağınıza işarettir.

- Uzatma kablosu kesinlikle kullanılmamalıdır. Uzatma kablosu kullanımı sonucunda kablonun ısınmasına ve ısıtıcının yüksek enerji çekmesine neden olur.

- Isıtıcıları kullanırken kesinlikle zeminin ıslak olmamasına veya prize elimizi yaklaştırırken ıslak elle dokunmamaya özen gösteriniz.

- Isıtıcı aletlerin arkasında bulunan havalandırma filtreleri kesinlikle açık kalmalıdır. Hava devri daime engel olmamak için aletin arkasında en az 20 cm kadar boşluk bırakınız.

ısıtıcı

- Kablonun sıcak yüzeylere temas etmesine engel olunmalıdır. Zarar görmüş veya yıpranmış kabloları kullanmamak üzere çöpe atınız. Tehlike saçan eşyaları ev ortamından uzak tutunuz.

- Tutuşmaya neden olabilecek herhangi bir eşyayı ısıtıcıyla aynı yerde bulundurmayınız. Aksi halde yangın gibi bir ev kazasına neden olabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar