Eski sandalyeleri yenileme yöntemleri

16 Ocak 2019, 08:07
Eski sandalyeleri yenileme yöntemleri

Ahşap yapılı sandalyeler zamanla yıpranır ve çatlamaya başlar. Rustik bir görünümden uzak kalmamak için eskimiş sandalyeler üzerinde modern bir tasarım oluşturabilirsiniz. Birbirinden hoş tasarımları yapabileceğiniz pratik yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Sandalyelerinizi yenisini satın alma gibi bir imkanınız yoksa  görselliği ile oynayarak yenilik getirebilirsiniz. Sandalyelerin üzerinde yenilenmiş etkisi kazandırmak ve kullanışlı hale getirmek için bazı pratik dokunuşlarla şekillendirebilirsiniz. Eski sandalyeler nasıl değerlendirilir? Sandalye nasıl değiştirilir? Sandalyeleri modifiye etmenin pratik yolları nelerdir?

sandalye boyama

ESKİMİŞ SANDALYELER NASIL YENİLİR?

- Eskiyen sandalyeleri yenileme yöntemi olarak ilk akla gelen yöntem boyamadır. Ortama uygun renk seçeneğine uygun bir boya seçebilir bu yöntemle yepyeni olmasını sağlayabilirsiniz. Boya yapmadan önce sandalyeyi zımparalamayı unutmayınız.

- Sandalyeler için bir diğer yöntem ise kumaş giydirme yöntemidir. Zevkinize uygun kumaşlar alarak sandalyeleri giydirebilir kullanışlı ve yeni hale getirebilirsiniz. Kumaşın ebatlarını sandalyenin ebatlarına göre alırsanız gevşek bir görünüm yerine daha çok oturaklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

sandalye yapımı

- Sandalyelere kaplama yöntemi uygulayarak da yenilik getirebilirsiniz. Pastel, canlı veya işlemeli olan kaplamalardan alarak sandalyenin üzerine yapıştırınız. Kaplamaları yapıştırmadan önce temiz bir bezle sandalyelerin üzerindeki tozları temizleyiniz.

sandalye minderi

- Minimalist bağlamalı minder alarak sandalyenin üzerine üstlü altlı olmak üzere bağlayabilirsiniz. Minder konforunuzu sağlamanız için bir çözüm olurken sandalyenizin eskimiş görünümünden kurtulmanız için pratik bir yöntem olabilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar