Döşemelerdeki yırtıklara kesin çözüm önerileri

16 Ocak 2019, 08:26
Döşemelerdeki yırtıklara kesin çözüm önerileri

En kullanışlı kumaş, zevke uygun olan kumaş olduğu için koltuk döşemesi alınırken en çok bu ayrıntı göz önüne alınarak hareket edilir. Belli bir süre sonra döşenmeler yıpranır ve fazla yıkama sonucunda yırtılabilir.

Yeni  koltuk takımı alırken mobilyasının dayanıklılığı, ebatı ve döşemenin rengi önemlidir. Satın alınan koltuk takımının uzun ömürlü olması için döşemeleri sağlıklı kullanmak gerekir. Dikkatsizce kullanılan bazı koltukların döşemeleri zamanla yırtılabilir. Döşemedeki yırtıklar için neler yapılabilir? Döşemelere yapılan en pratik çözüm önerileri nelerdir?

döşeme kaplama

DÖŞEMELERDEKİ YIRTIKLARA EN ETKİLİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ:

Yapıştırıcı, şeffaf bir bantı, yırtığın boyutundan daha geniş ve uzun olmasına dikkat ederek kesiniz.

- Yırtığın iç kısmına bantı yerleştiriniz ve yavaş hareketle yırtık kısmın iki yakasını birbirine yaklaştırarak yapıştırınız.Bu uygulamadan sonra deri ve kumaşlar için onarılacak yapıştırıcı elde ediniz.

- Döşeme yırtıkları için başka etkili bir çözüm önerisi ise görünmez bir dikişle uzman dikişi yapmak olacaktır. Bu sayede döşeme eskisinden daha sağlam olacaktır.

mobilya dikişi

- Derilerin  hassas ve gevşek yüzeyleri, yırtık oluşumuna oldukça uygun olması nedeniyle, deri eşyaların kullanımına daha fazla özen gösteriniz. Deri yüzeyleri yapıştırırken, öncelikle, içteki kuş tüylerini özenle temizleyiniz. Yırtığın kapanması, büyümemesi için bir parça deri veya deri benzeri sağlam bir kumaş koyunuz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar