Plastik kullanımı nasıl engellenir?

05 Mart 2019, 07:45
Plastik kullanımı nasıl engellenir?

Naylon poşetlerin paraya dönüştürülmesinden sonra günlük plastik kullanımına dikkat edilmeye başlandı. Plastik kullanımını nasıl aza indirgeriz? Plastik kullanımını azaltmak yapılması gerekenler nelerdir?sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Plastik kullanımı neredeyse günlük en önemli ihtiyaçlardan biridir. Son zamanlarda poşetlerin paralı olmasından sonra hayat standartları bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Bu yazımızda plastik kullanımı ile alakalı bazı tüyoları sizlerle paylaşıyoruz. Plastik kullanımı nasıl engellenir? Plastik kullanımı nasıl azaltılır? Bunun için izlenmesi gereken yollar nelerdir?

Plastik kullanımı nasıl engellenir?

PLASTİK KULLANIMININ ÖNLENMESİ

- Yanınızda daha sonradan kullanabileceğiniz cam şişe taşıyabilirsiniz. Su bittiğinde ise su pet şişesi almak yerine içilebilir bir yerden cam bardağınıza su temin edebilirsiniz.

- Genelde küçük çanta kullanıyorsanız alışveriş yapacağınız güne özel büyük çanta takmanızı öneririz. Büyük çantanın içine ayrıca bez çanta atmayı da unutmayınız.

- Plastik kamışla içmek yerine bardağa içeceği koyup öyle tüketebilirsiniz. Plastik kullanımına fayda sağlamış olabilirsiniz.

- Bol miktarda kahve tüketen biriyseniz yeniden kullanılabilir kahve fincanı satın alabilirsiniz.

- Bir yerde yemek yiyecekseniz kendi kaşığınızı ve çatalınızı götürünüz. Bu sayede plastik kullanımına yardımda bulunmuş olursunuz.

- Ayakkabılara geçirilen galoş giymek yerine minyatür ev babetini yanınızda taşıyabilirsiniz. Bükülen bir özelliğe sahip olduğundan ağırlık yapmayacak, yer kaplamayacaktır.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar