Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir?

11 Eylül 2018, 08:10
Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir?

Güney ülkelerde bitkisel tedavide kullanılan hindistan cevizi yağının faydalarının ne olduğunu biliyor muydunuz? Peki, hindistan cevizinin ne gibi faydaları vardır? Sizler için bu soruların yanıtlarını araştırdık. İşte hindistan cevizi yağının bilinmeyen faydaları...

Antimikrobiyal özelliği sayesinde vücudu iltihaptan kolayca arındıran hindistan cevizi yüzyıllardan beridir bitkisel tedavide kullanılıyordu. Anne sütünde de bulunan laurik asit ve MCT adı verilen orta zincirli yağ asitlerinin bulunduğu bu doğal yağın faydalarını sizler için araştırdık.

İŞTE HİNDİSTAN CEVİZİNİN FAYDALARI

- Yapılan araştırmalarda hindistan cevizi yağının obeziteyi ve buna bağlı  gelişen rahatsızlıklara yakalanma riskini azaltığı gözlemlenmiştir.

- Hindistan cevizi yağının en yaygın faydalarından biri cilde verdiği nemlendirmedir. Ayrıca ciltte deforme olmuş hücreleri de yenileyen yağ, karaciğere bağlı gelişen akne ve sivilce oranını azaltmada da faydalıdır.

- İçerdiği MCT yağları sayesinde sinir sitemindeki deforme olmuş hücreleri yeniler. Aynı zamanda beyin sağlığını da olumlu etkileyerek unutkanlık seviyesini düşürür. Böylece Alzheimer hastalığına yakalanma oranını azaltır.

- Serbest radikalleri azaltarak oluşma ihtimali olan tümörleri engeller. Bağışıklığı da güçlendirerek kanserli hücrelerle savaşmasını destekler. 

- Antifungal maddesi bakımından zengin olan hindistan cevizi yağı mantar hastalıklarına yakalanma riskini azaltırken mantar tedavisi sürecinde kullanıldığında ise daha hızlı iyileşmesini yardımcı olur.

- Sabah uyandığınızda hindistan cevizi yağı ile gargara yaparsanız. Hem diş sağlığınızı korur hem de dişlerinizin beyazlamasını sağlar.

- Kahvenizin içerisine bir tatlı kaşığı hindistan ceviz yağı eklerseniz gün boyu daha zinde ve tok olmanıza destek olur.

Google+'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Cansu 7 ay önce Şikayet Et
    Nerdeyse 1 aydır oksvord unuverstise bilmem ne doktoru hindistan cevizi yağına saf zehir diyo iki gün sonra yen8 bi haber başka bi doktor çok faydali demiş yine bikac gün sonra oksvord unuverstise doktoru zararlı veeeeee yine yeni bi haber faydaları denmiş ben mesela kizima iciriyorum haliyle görünce mantık inanmasada ilaç formalarının oyunu oksford üniversitesisin doktorunun ön plana çıkma sevdası desemde annelik duygum acaba dedirtiyo demem o ki YETER !!!! Kısır döngü gibi iki günde hindistan cevizi yagi haberi kesin bisey densinde herkes rahatlasin
    Cevapla