Duş perdesi ve duşakabin arasındaki farklar

10 Ekim 2018, 08:41
Duş perdesi ve duşakabin arasındaki farklar

Duş alırken banyo paspasının ıslandığından şikayet eden kadınlar için duş perdesi ve duşakabin arasındaki farkları araştırdık…

Klasik duş perdeleri suyun sızmasını sağlar. Genellikle polyester kumaş tercih edilen duş perdelerinin birleşme noktaları olmadığından kenarlardan suyun sıçraması sizi rahatsız edebilir. Ancak duşakabinlerde mıknatıslı birleşme noktaları olduğundan suyun dışarıya çıkması mümkün değildir.

- Duşakabinin temizliği duş perdesine göre daha zordur. Perdeyi makineye atabilir veya fırçalayarak temizleyebilirsiniz.  Duşakabinler genellikle buzlu cam olduğundan her duş sonrasında temizlik ürünleri ile temizlemeniz gerekir. 

- Duşakabinlerde suyun sızmasına sebep olan en büyük hatalardan biri kenarlarında bulunan silikonun kalitesiz olmasıdır. Fitil kısımlarını ve iyi bir silikon ile kenarlarını yapıştırırsanız suyun sızması yada paspasın ıslanması mümkün olmayacaktır.

- Duş perdelerinin asma yerlerinde zamanla küflenme, sararma veya paslanma görebilirsiniz. Ancak duşakabinlerde herhangi bir paslanma gibi sağlığınızı tehlikeye atacak unsur olmaz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar