2020 kabartma tavan modelleri

30 Ağustos 2020, 09:12
2020 kabartma tavan modelleri

Kabartma tavan modelleri, yapısı dolayısıyla uygulandığı zemine aydınlık ve dikkat çekicilik kazandırır. Peki kabartma tavanlar için nasıl bir dekorasyon uygulanabilir? Kabartma tavan modelleri için en uygun halı modeli hangisidir? 2020'nin kabartma tavan modelleri nelerdir? Sizler için derledik.

Boyutsuz ve herhangi bir şekle sahip olmayan tavanlar, ev dekorasyonunda değişim açısından önemlidir. Tavanlar için de tıpkı zeminler gibi farklı işlemler uygulanabilir. Bunlardan en çok tercih edileni kabartmalardır. Kabartma tavanlar uygulandıkları bölgede; özel yapıları ve dokularıyla farklı görünüm kazandırırlar. Kabartma tavanları uygularken dikkat edeceğiniz bazı dekorasyon detayları bulunur. Bunlardan biri renk uyumudur. Örneğin açık kahve pastel bir kabartma tavanı, beyaz veya siyah ahşap mobilyalarla dekore edebilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonla doğal bir görüntü kazandırabilirsiniz. Canlı çiçek kullanarak da renklilik katabilirsiniz.

Eğer ahşap mobilya kullanımını salonunuz için değerlendirdiyseniz, sade kabartma modellerini kullanabilirsiniz. Ahşap mobilyalar için tavanda koyu tonların kullanımı yanlış bir seçim olur. Özellikle kış ayları için tavanda kar beyazı gibi açık renkler kullanmanız, hem görünüm hem de odanın aydınlığı açısından doğru olacaktır. Ancak yatak odaları için tercih edeceğiniz kabartma tavan dekorasyonu biraz farklı olacaktır.

Yatak odaları için yapılacak olan tavan işleminde kabartmalar dışında LED ışık aydınlatmaları da kullanılıyor. Burada oldukça şık duran retro ışıklar, dekorasyon için de bir bütünlük sağlıyor. Led ışık kaynağının kullanıldığı odalar için en şık zemin dekorasyonu shaggy halılarla yapılabilir. 

Peki 2020 halı modasında shaggy halılar nasıl? Yeni sezon shaggy halı modellerinin bazıları şöyle:

SHAGGY HALI MODELLERİ 2020

VİVENSE - SHAGGY HALI: 216 TL

VİVENSE - SHAGGY HALI: 149 TL - 159 TL

TEKZEN - SHAGGY HALI: 274 TL - 454 TL

Son olarak kabartma tavanları mutfaklar için kullanabilirsiniz. Mutfaklar için kabartma tavan uygularken, dikkat çekici desenler kullanılabilir. İlginç motifler kullanan kişiye aydınlık, açık bir ortam hissi verir. Kış sezonunda tercih edilecek kabartma renklerinin açık olması önerilir.

Peki 2020 kabartma modelleri nasıldır? Sizler için derledik. 

KABARTMA MODELLERİ 2020

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar