Tam kapanma ve bahar aylarının etkisiyle balkonlar yeniden aktif bir şekilde kullanılmaya başladı. Baharın neşe ve enerji katan etkisi, evler kadar balkonlara da yansıyor. Ve özellikle balkonlar için çiçek kullanımına da ayrı bir önem veriliyor. Peki bahar ayları için en uygun çiçek türleri hangileridir ve neye göre seçilmelidirler? Balkonlar için en uygun dekorasyon önerileri nelerdir? Sizler için derledik.

Bahar aylarında balkonlarda, evin iç dekorasyonuna uygun olarak değişimler yapılır. Sonbahar ve kış aylarında ardiyelik olarak kullanılan balkonlar, ilkbahar ile birlikte ailelerin bolca vakit geçirdikleri bir oda haline gelir. İlkbaharın etkisiyle balkonlar içerisinde en çok çiçekler kullanılır. Apartmanların dış görünümlerine renklilik de katan çiçek kullanımı dışında, renkli ve rahat hissettiren mobilya ve aksesuar kullanımı da tercih edilir. Balkon dekorasyonunda değişime gidilirken, güneşin etkisi de dikkate alınır. Kumaşların güneşten sararmaması önemlidir. Ayrıca yer vereceğiniz çiçeklerin güneş isteyip istemediğini de bilmeniz gerekir.

  • Bahar aylarının çiçekleri; begonya, petonya ve mine çiçeğidir.
     
  • Alınacak olan çiçeğin her ortama, hava şartına dayanıklı olması avantajdır.
     
  • Ortamın pozitif enerjiyi yayması gerekir.
     

İLİŞKİLİ HABERFeng Shui tarzıyla kapalı balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

BALKONLAR İÇİN BAHAR AYI DEKORASYON ÖNERİLERİ

- Balkon dekorasyonu yaparken rahatlık ve ferahlık hislerini ön plana almanız gerekir. Bu yüzden satın alınacak mobilyaları, spor model seçin.

- Spor modellerin yastıkları da yumuşak olacaktır.

- Kumaş renklerini her ne kadar riskli olsa da beyaz seçin. Açık renkler, insan psikolojisinde de olumlu yönde etkilidir.

- Kumaşlarda çiçek vb. baharı temsil eden simgelere yer verin.

- Çiçekler için süslü ve renkli saksılar kullanın. Bu saksıları balkon mermerlerine ya da duvara asacağınız raflara dizebilirsiniz.

- Çiçeklerin kokusu, sizi negatiflik hissinden uzaklaştıracaktır.

İLİŞKİLİ HABERBalkon temizliği nasıl yapılır? Cam balkon nasıl temizlenir Balkon yıkamanın püf noktaları!

- Balkonunuzda az eşyaya yer verin. Bahar için uygulanan dekorasyonlarda sadelik hep öndedir. Bunu balkonunuzda da yansıtın.

- Sadece gerekli olan eşyalara yer verin. Ardiyelik kullanımı algısını, balkonunuz için kırın.

- Bahar aylarında balkonlar, evler ile bütünlük sağlar. Aktif bir şekilde kullanıldığı için ev içerisinde uygulanan dekorasyon tarzına uygun olarak dizayn edilmelidir. Bunu göze alarak bir dizayn yapın.

İLİŞKİLİ HABER

Tavuğun bozulduğu nasıl anlaşılır? Tavuğun bozulduğunu gösteren işaretler nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 0