Balkon temizliği nasıl yapılır? Cam balkon nasıl temizlenir Balkon yıkamanın püf noktaları!

17 Mart 2021, 21:53
Balkon temizliği nasıl yapılır? Cam balkon nasıl temizlenir Balkon yıkamanın püf noktaları!

Evimizde yaz kış sürekli kullandığımız yerlerden biri balkonlardır. Açık balkonların en büyük problemi çok çabuk kirlenmeleridir. Havanın kirliği ve arabalardan çıkan egzoz dumanları balkonun her tarafına zamanla yapışır ve inatçı lekelere dönüşür. Peki dip köşe balkon temizliği nasıl yapılır? Balkon yıkamanın püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Dış etkenler nedeniyle çok sık kirlenen balkonları temizlemek bazen zorlu hale gelebilir. Özellikle yoğun kalabalık şehir yaşamının olduğu bölgelerde balkonlar beklenenden çok daha fazla kirlenmektedir. Balkon evin dış kısmında yer aldığı için güneş, yağmur, kar, rüzgâr hava olaylarına direkt maruz kalır ve ve bundan dolayı da çok hızlı kirlenir. Kirlenen balkonlar balkon kapısı açar açmaz evin içerisine hızlıca geçer. Böylece evin içinin de  kirlenmesine sebep olur. Hazır ilkbahar mevsimine giriş yapıyoruz dip köşe balkonları güzelce temizleyebilirsiniz. Özellikle büyük bir balkona sahipseniz, balkonunuzun camları da varsa nasıl temizleneceği konusunda fikriniz yoksa haberimizin içeriğine bakabilirsiniz.

Bahçe temizliği nasıl yapılır? Bahçe temizliği ve düzeni için öneriler! İLİŞKİLİ HABERBahçe temizliği nasıl yapılır? Bahçe temizliği ve düzeni için öneriler!

Balkon temizliği nasıl yapılır

  • Balkonları,
     
  • Terasları ve
  • Cam balkonları nasıl adım adım temizleyebileceğin konusunda sana birkaç tavsiyemiz var. 

 BALKON TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

⇒ Balkon temizliğine başlamadan önce ilk olarak balkonda bulunan giderlerin tıkalı olup olmadığına bakmanız gerekiyor. 

⇒ Daha sonra balkonda bulunan eşyaları yukarı kaldırabilirsiniz. Bütün eşyaları yukarı bir tarafa aldıktan sonra bütün balkonu süpürge makinesi ile iyice her köşesini süpürün.

cam balkon nasıl temizlenir

⇒ Süpürme işini hallettikten sonra balkonunuz cam balkonsa camları temizlemeye başlayabilirsiniz. Cam beziyle bütün camları güzelce içini dışını silme işlemini yapın. 

⇒ Camlar temizlendikten sonra sıra duvarlara ve yerlere geldi. Bir kova su ve temiz ıslak bez ile balkon kenarlarını silin. Kovanın içine temizleyici ekleyin öyle temizlin. 

Bahar temizliği nasıl yapılır? Bahar temizliği önerileri Dip köşe bahar temizliği nasıl yapılırİLİŞKİLİ HABERBahar temizliği nasıl yapılır? Bahar temizliği önerileri Dip köşe bahar temizliği nasıl yapılır

Balkon temizlemenin püf noktaları

⇒ Daha sonra bütün balkonun her yerini cif ve çamaşır fırçasıyla güzelce fırçalayın. Özellikle köşeleri, kenarlıkları iyice temizleyin. Balkonda hortum varsa durulama işlemini hortum ile daha kolay yapabilirsiniz.

⇒ Balkon temizliğinde unutulmaması gereken şeylerden biri çamaşır ipi temizliğidir. Çamaşır ipini temiz bir bez yardımıyla güzelce temizleyin. 

⇒ Balkonun içinde biriken suyu çekçek yardımıyla temizleyin. Gider kısmında biriken pislikleri temizlemeyi unutmayın. Son olarak balkonu kurumaya bırakın.

Temizlik listesi

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar