Eve adım atar atmaz bizleri karşılayan portmantolar, kişisel zevklerimizin adeta birer yansımasıdır. Peki, portmanto alırken nelere dikkat etmeliyiz? Portmanto modelleri nelerdir? Kullanışlı portmanto nasıl olmalı? Portmanto boyutları nasıl seçilir? Portmanto çeşitleri nelerdir? İşte merak ettiğiniz tüm soruları sizler için yanıtladık...

Ev dekorasyonunu oluşturulurken yalnızca şık ve estetik görünüm değil aynı zamanda kullanışlı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken ürünlere de yer veriyoruz. Özellikle depolama açısından yer kazandıran ve derli toplu bir görünüm şekillendiren portmanto, evlerin vazgeçilmezlerinden biridir. Genellikle mekanların giriş bölümlerinde yer verilen portmantoların görünümü ve işlevselliği oldukça önemlidir. Pek çok model, boyut ve şekilde yer alan bu ürünleri satın alabilir veya kişisel zevklerinizi ön plana alarak yaptırabilirsiniz. Gelin, portmanto alırken dikkat edilmesi gereken her detayı birlikte adım adım inceleyelim.

PORTMANTO BOYUTLARI NASIL SEÇİLİR?

Evlerde genellikle hol ve antrede yer alan portmantoları alırken ilk dikkat edilmesi gereken faktör, doğru boyutlarda bir seçim yapmaktır. Doğru boyutun belirlenmesi için evde yaşayan kişi sayısını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Buna göre raf veya askı seçenekleri oluşturarak evinizde konforu sağlayabilirsiniz. 

Eğer 4 kişilik bir aileyseniz orta büyüklüklerde 2 kapalı yada 4 kapılı portmantolar size uygun olacaktır. Boyutları belirleyen unsur yalnızca kişi sayısı değil kullandığınız eşyaların sayısına göre de değişkenlik göstermektedir. 

PORTMANTO ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Ayakkabılık portmanto modelleri, hem asılacak giysilerinize hem de ayakkabılarınıza bir arada saklama alanı oluşturmak isteyenler için harika bir seçenektir. Böylece alandan tasarruf ederek kapaklı ayakkabı raflarına ayakkabılarınızı yıpranmayacak şekilde dizebilirsiniz. 

Aynalı portmanto modelleri, evden çıkmadan önce son dokunuşlarınızı gerçekleştirmek için çok kullanışlı bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Tek başına bir boy aynasına yer vermektense her şeyin bir arada olduğu portmanto modeline yer vermek size yerden tasarruf etme fırsatı verecektir.

Bunun yanı sıra; aynalı portmanto modelleri küçük ve karanlık alanların daha ferah ve derin görünmesine olanak sağlamaktadır.

Açık askılı portmantolar, tamamen açık bir şekilde tasarlanmıştır ve alt kısımlarında yer alan raflara da ayakkabı koyma imkanı tanımaktadır. Modern bir tarzın hakim olduğu evlerde sıklıkla karşımıza çıkan bu portmanto modelleri son yıllarda en popüler ürünlerden biri olarak görülmektedir. 

Endüstriyel tarzda döşenmiş bir evde çelik askı portmantolardan kullanabileceğiniz gibi; daha sade ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız ahşap malzemeden elde edilmiş bir ürüne de yer verebilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABER

Saç neden şekil almaz? Şekil almayan saçlar için pratik öneriler

İLİŞKİLİ HABER

2021 sezonun en trend spor ayakkabıları!

İLİŞKİLİ HABER

Evde kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi kaç derece olmalıdır? Kombi nasıl ayarlanır

BİR YORUM YAPIN 0