Ev dekorasyonunda son yıllarda büyük bir ilgi gören taş duvar kaplamaları, mekana verdiği sıcak etki ve doğal dokusuyla sıkça tercih edilmektedir. Peki, taş duvar dekorasyon nasıl yapılır? Taş duvar dekorasyon hangi stillerle kullanılabilir? İşte bilinmesi gereken tüm cevapları sizler için açıkladık...

Yaşam alanlarımızın dekorasyonunda her bir köşe için uygulanması gereken bazı unsurlar vardır. Tavanlardan zemine kadar tamamlayıcı bir etki yakalamak için ufak dokunuşlar yapabiliriz. Doğru seçilen renkler, dokular ve mobilyalar evlerimizde estetik ve şık bir görünüm elde etmemizi sağlar. Mobilyalarınızı daha da ön plana çıkarmak için mutlaka duvar dekorasyonuna da gereken özeni göstermelisiniz. Son dönemlerde yaşam alanlarında popülerlik kazanan taş duvar dekorasyonu, özellikle sonbahar ve kış mevsiminde sıklıkla tercih edilmektedir. Gelin taş duvar dekorasyonu hakkında bilinmesi gereken detayları birlikte öğrenelim.

TAŞ DUVAR DEKORASYON NASIL YAPILIR?

Taş duvar dekorasyonu denildiğinde akla ilk olarak müstakil evler gelmektedir. Genellikle kasabalar ya da dağ evlerinde sıklıkla kullanılan taş duvarlar, günümüzde her ev tipinde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yemek odaları ve salonlarda doğal taş döşeme trendi yaygın bir hal aldı.

Taş duvar dekorasyonunu uygulayacağınız oda eğer küçük ve yeterince ışık almıyorsa beyaz ve açık gri doğal taş döşemeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yatak odalarında ahşap mobilyalar ile bu tarz taş duvarlar oldukça şık duracaktır.

Doğal taşları dilediğiniz boyutta ve tarzda bulabileceğiniz gibi bej rengi, kiremit rengi ya da siyah taş döşemeleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Taş duvar dekorasyonu genellikle şömineli evlerde zarif bir stil için kullanılmaktadır. Salonların tamamında taş duvar kullanabileceğiniz gibi bir odak noktası belirleyerek taş duvar uygulaması yapabilirsiniz. Bu odak noktası televizyon ünitesi, şömine veya kitaplık olabilir.

Alışılmışın dışında renkler kullanarak taş duvar dekorasyonu oluşturmak isterseniz yeşil, mavi, turuncu ya da pembe renkli taş duvarlar da kullanabilirsiniz.

Taş duvar dekorasyonu yalnızca oturma odası, salon ya da yatak odalarında değil mutfaklarda da hoş bir görüntü için tercih edilmektedir.

Aynı şekilde banyo duvarlarınızda kalıpları yıkarak taş duvar dekorasyonuna şans verebilirsiniz.

TAŞ DUVAR DEKORASYON HANGİ STİLLERLE KULLANILABİLİR?

Rustik dekorasyon stiliyle büyük bir uyum yakalayan taş duvar dekorasyonu, doğal ve sıcak bir görünümü evine taşımak isteyenler için vazgeçilmez bir dekoratif unsurdur.

İLİŞKİLİ HABERRustik dekorasyon nedir? Rustik dekorasyon nasıl yapılır?

Endüstriyel tarz dekorasyonda da taş duvarlara sıklıkla yer verilmektedir. Metal objeler ve taşın birleşimi eşsiz bir dokuyu gözler önüne serer.

İLİŞKİLİ HABEREndüstriyel ev stili nedir ve nasıl uygulanır? 2021 dekorasyon modası Endüstriyel

Anadolu mimarisinde yaygın olarak görülen taş duvarlar sağlam olması ve ısı yalıtımının yüksek seviyede olmasından kaynaklı tercih edilmektedir. 

İLİŞKİLİ HABER

TEKNOFEST 2021 nerede, nasıl gidilir? TEKNOFEST 2021 için aşı zorunlu mu?

BİR YORUM YAPIN 0