Dekorasyonda örgü kullanımı nasıl olmalı?

Son yılların en beğenilen trendlerinden biri olan örgüler, ev dekorasyonunda estetik ve şıklığın temsilcisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, örgülerle ev dekorasyonu nasıl yapılır? Dekorasyonda örgüden neler yapılabilir? Örgü ile ev dekorasyonu yapmanın yolları nelerdir? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtı...

Dekorasyonda evin şekli, boyutu, ışık alma miktarı ve oda sayısı kadar mevsim değişikliği de belirlediğimiz stillerde öncülük ediyor. Özellikle sonbahar aylarının ortasında olduğumuz şu günlerde evimizin dekorasyonunda daha sıcak ve samimi ortamlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yaşam alanlarında iç ısıtan alanlar oluşturmak için büyük değişikliklerden ziyade ufak dokunuşlarla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Sonbahar ve kış mevsiminin en sevilen dokularından biri olan örgülerle evinizin dekorasyonunda harikulade bir görünüm oluşturmak sizin elinizde! Gelin, ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen örgüleri nasıl kullanacağımızı birlikte öğrenelim.

ÖRGÜ HALI NASIL DEKORE EDİLİR?

Havaların soğumasıyla zeminlerimizde kullandığımız yazlık ince kilimlerin yerine daha soğuğa yatkın halı ve kilimler kullanmaya başlıyoruz. Hem kullanışlı olması hem de estetik duruşuyla örgü kilimler son dönemlerin parlayan yıldızı haline geldi. Geniş iplikler ve iri ilmeklerle örülen yün kilimler, evin her odasında şıklığı vurgulayacak.

Yuvarlak, kare ya da dikdörtgen biçimi örgü kilimleri dilerseniz satın alabilir ya da kendinizde rahatlıkla örebilirsiniz. Her zevke uygun bir şekilde yapılabilen örgü kilimler, bohem ve retro tarzlardan hoşlananlarında beğenisini kazanmaktadır. 

BANYODA ÖRGÜ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Genellikle kişisel bakım ürünleri ve temizlik malzemelerini banyolarda muhafaza ediyoruz. Her şeyin el altında kolay ulaşılabilir ve düzenli görünmesi için çoğunlukla bu ürünleri belirli bir alanda toplamayı tercih ediyoruz. Banyo raflarına yerleştirilen havlular, bakım malzemeleri ve dekoratif eşyaların daha derli toplu görünmesi için organizer kullanılabilir.

Pek çok boyut ve malzemeden üretilen organizerlerin hiç örgüden yapılmış olanlarını denediniz mi? Doğal görünümüyle banyolarda ferah bir ortam oluşturmaya yardımcı olan örgü sepetler, muhteşem bir dekorasyonun kapılarını aralamanızı sağlayacak.

Ayrıca banyolarda basit örgü teknikleri kullanarak kendinize harika bir banyo paspası da yapabilirsiniz. Farklı renk ve teknikleri kullanarak dilerseniz desenli ya da düz bir banyo paspası ile banyonuza sıra dışı bir hava getirebilirsiniz.

SOFRALARDA ÖRGÜYE ŞANS TANIYIN!

Dilerseniz örgüden yapılan supla ve Amerikan servisleriyle sofralarınızda sonbaharın gelişini hissedebilirsiniz. Farklı renk ve örgü şekliyle yapılan suplalar, alışılmışın dışında bir tasarımı gözler önüne serecektir.

Ya da örgüden yapılan bardak altlarıyla sehpa ve masalarınızda leke oluşmasına engel olabileceğiniz gibi şık bir detaya yer açabilirsiniz.

SALONLARDA ÖRGÜ DOKUNUŞU!

Örgü ile yapılan dekoratif ögeler düşünüldüğünde akla ilk olarak yumuşacık örgü battaniyeler gelmektedir. Soğuk günlerin kahramanı olan battaniyeler; boyutuna göre koltukların üzerinde şal olabileceği gibi tamamen koltuğu kaplayacak şekilde de kullanılabilir. 

Farklı renk ve dokulardan yapılan örgü battaniyeler, kalın iplikler kullanılarak sıcacık bir görünümün sembolü olarak hazırlanabilir.

Salonlarda sıklıkla tercih edilen puflar, birçok malzemeden ve dokudan oluşmaktadır. Kimi zaman sehpa görevi dahi gören pufların örgüden yapılmış haline şans vermeye ne dersiniz? Birbirinden farklı renklerin yer aldığı puflarla salonlarınızda hoş ve zarif bir bakış açısı yakalayabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda puf kullanımı nasıl olmalıdır?İLİŞKİLİ HABEREv dekorasyonunda puf kullanımı nasıl olmalıdır?

Evlerimizin neşe kaynağı; evcil hayvanlarımız için rahat ve konforlu alanlar şekillendirmek istiyoruz. Ona özel ufak ve yumuşak bir alan için gereken tek şey örgü yataklar! Dilerseniz örgüden hazırladığınız kedi yataklarının içerisine yumuşak bir yastık yerleştirerek onun rahatlığını esas alabilirsiniz.

BİR YORUM YAPIN 0