Ekim ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Sonbahar ev dekorasyonu

Sonbaharın tam ortasına geldiğimizin habercisi olan Ekim ile beraber evlerinizi yavaş yavaş soğuk günlere hazırlamaya başlayabilirsiniz. Hem işlevsel hem de sıcak bir ev dekorasyonunun püf noktalarını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere kulak vermenizi tavsiye ederiz. Peki sonbahar ev dekorasyonu nasıl yapılır? Ekim ayı ev dekorasyonu nasıl olmalı? İşte detaylar...

Sonbahar mevsiminin sıcak ve samimi günlerine ev sahipliği yapan Ekim ayıyla beraber doğa adeta zengin bir renk paletini gözler önüne seriyor. Yeşilden sarı, turuncu ve hatta kırmızıya dönen yapraklar rüzgarla ahenk içinde dans ederken pencereye vuran yağmur damlaları da yaşam alanlarımızda daha sık vakit geçirmeye olanak tanıyor. Samimiyet ve huzurun ayı olan Ekim de siz de ufak tefek değişikliklerle evinizi tamamen yaz atmosferinden çıkarıp sonbahara hazırlayabilirsiniz. Gelin, sonbahar renklerinden kumaş seçimine, mobilyalardan aksesuarlara kadar evleri "Ekim ayı" temasına birlikte hazırlayalım. 

Eylül ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Sonbahar ev dekorasyonu İLİŞKİLİ HABEREylül ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Sonbahar ev dekorasyonu

EKİM AYI EV DEKORASYONUNDA HANGİ RENK VE DESENLER KULLANILIR?

Yaşam alanlarında köklü bir değişime "merhaba" demek istiyorsanız işe renk seçimleriyle başlamalısınız. Bir ortamın havasına gözle görülür bir yenilik katan renkler arasından Ekim ayını en iyi yansıtan renkler genellikle uçuk pembe, gül rengi, yanık turuncu, hardal sarısı, soft maviler ve somon rengi oluyor.

Ekim ayı ev dekorasyonu

Ekim ayı ev dekorasyonu

Dekorasyonda renk kullanırken yalnızca dikkat etmeniz gereken noktanın dengeleyici bir görünüm oluşturmak olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Dilerseniz hardal sarısı ve koyu turuncu gibi birbirine yakın renklerle bütünleyici bir bakış açısı yakalayabilirsiniz. 

Ekim ayı ev dekorasyonunda renk kullanımı

Ekim ayı ev dekorasyonunda renk kullanımı

Öte yandan renkleri desenlerle harmanlayarak da evinize sonbahar havasını yansıtmanız mümkün. Bunun için doğayı temsil eden çiçekler, yapraklar ve kuşları esas alarak ister duvar kağıdında ister zeminlerde tercih edebilirsiniz. 

Ekim ayı ev dekorasyonunda desen kullanımı

Ekim ayı ev dekorasyonunda desen kullanımı

Ayrıca etnik desenlerin hakimiyet kurduğu bohem tarzı da benimseyerek kırlent, yastık ve nevresim takımlarınızda sonbahar kurgusu oluşturabilirsiniz. 

EKİM AYI EV DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Doğanın daha sakin ve huzur dolu bir atmosfere büründüğü Ekim ayında daha doğal tercihler yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun için ana hatların ahşabın belirlediği mobilya seçimleriyle evinizi dekore etmeye başlayabilirsiniz. 

Ekim ayı ev dekorasyonunda ahşap kullanımı

Ekim ayı ev dekorasyonunda ahşap kullanımı

Havaların serinlemeye başladığı bu ayda daha fazla evde zaman geçirdiğimizi göz önünde bulundurursak rahat ve konforun ön planda olduğu mobilya seçimlerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Kadife ve süet gibi yumuşak dokulu kanepeler hem salonlarınıza rahatlık hem de şıklık katabilir. 

Ekim ayı ev dekorasyonunda koltuk seçimi

Ekim ayı ev dekorasyonunda koltuk seçimi

Koltuk takımlarınızda renk seçimi olarak hardal sarısı ya da kahve tonlarından daha farklı bir seçim yapmak isterseniz son dönemlerin trendlerinden gül rengi eşsiz bir görünüm yakalamanızı sağlayacak. 

Gül rengi açık pembe koltuk takımı

Gül rengi açık pembe koltuk takımı

Ekim ayında havaların serin olduğunu göz önünde bulundursak koltuk şalları ve battaniyeleri raflardan indirme zamanının geldiğini de fark edebiliriz. Sonbahar tonlarına uyum sağlayacak tekstil ürünleriyle salonlar ve oturma odalarınıza hoş bir görünümü davet edebilirsiniz. 

Sonbahar ev dekorasyonunda tekstil ürünlerinin kullanımı

Sonbahar ev dekorasyonunda tekstil ürünlerinin kullanımı

Halı seçiminde ise klasik düz renkler yerine her döneme uyum sağlayacak desenli ve birden fazla rengin ön planda olduğu seçimlere yönelebilirsiniz. 

Ekim ayı ev dekorasyonunda halı seçimi

Ekim ayı ev dekorasyonunda halı seçimi

EKİM AYI EV DEKORASYONUNDA AKSESUAR KULLANIMI

Ekim ayında bol bol doğayı temsil eden pek çok desen ve rengin hakim olduğu vazo, biblo ve dekoratif objelerle evinizde tazelik yakalayabilirsiniz.

Aynı zamanda hasır sepetler içerisine yerleştireceğiniz narenciye ve odunsu kokuların hakim olduğu mumlar da muhteşem bir atmosfer solumanızı sağlayabilir.

UNUTMAYIN GÜZEL BİR EV HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

BİR YORUM YAPIN 0