Ramazan'da diyet uygulayanlara tavsiyeler

Ramazan ayında diyet yapmayı düşünüyorsanız, bu tavsiyeler sayesinde daha sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz. İşte Ramazan'da diyet uygulayanlara tavsiyeler...

Ramazan ayında oruç tutarken aynı zamanda düzenli bir beslenme programıyla diyet uygulayabilirsiniz. Doğal, tok tutan ve sağlıklı gıdalar sayesinde gün içerisinde açlık hissetmeden zayıflayabilirsiniz. Ancak diyeti uygularken birkaç detaya dikkat etmelisiniz.

İşte Ramazan'da diyet yapacakların dikkat etmesi gerekenler:

- Gün içerisinde vücudunuz su kaybedeceği için yüksek oranda su içeren karpuz, kavun, şeftali ve dut gibi meyveleri bol bol tüketmelisiniz.

- Protein içeren besin değeri yüksek gıdalar, uzun süre tok kalmanızı ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. İftarda ve sahurda kırmızı et, balık, yoğurt ve yumurta gibi besinler tüketebilirsiniz.

- İftar ve sahurda, kafein ve şeker içeren besinlerden uzak durun. Örneğin çayı şekersiz içmeye ve şerbetli tatlılar tüketmemeye özen gösterebilirsiniz.

- Ekmek, kızartma ve hamur işlerinin olmadığı öğünler yapmalısınız. Çünkü gün boyu yemek yemediğiniz için metabolizma yavaşlar ve alınan yağı yakmakta zorlanır.

Ramazan'a özel egzersiz programı

İLİŞKİLİ HABER

Ramazan'a özel egzersiz programı
2 öğünlük Ramazan diyeti

İLİŞKİLİ HABER

2 öğünlük Ramazan diyeti
Perde seçerken nelere dikkat edilmeli?

İLİŞKİLİ HABER

Perde seçerken nelere dikkat edilmeli?

BİR YORUM YAPIN 0