Geçtiğimiz günlerde İdo Tatlıses İsot diyeti ile 2 ayda 15 kilo verdiğini açıkladı. Peki isot diyeti nedir ve nasıl yapılır? Sizler için bu soruların yanıtlarını araştırdık. İşte isot diyeti hakkında bilinmesi gerekenler...

Şanlıurfa'ya ait isot baharatı hemen her yemekte kullanılır. Çok acı bir tada sahip olan bu baharat metabolizmayı hızlandırır. Sağlık açısından birçok faydası olan isot, son zamanlarda diyet olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

PEKİ İSOT DİYETİ NASIL UYGULANIR?

İsot baharatını her yemekte kullanarak bu diyeti uygulayabilirsiniz. Bu diyette yemek kısıtlaması yok ancak mide rahatsızlığı olan kişilerin ve hamile kadınların tüketmemesi gerekir. İsot baharatı acı maddesi nedeniyle tükettiğiniz besinlerin mide de parçalanma hızını artırır. Hem zararlı toksinlerde hem de yağ yapmaya meyilli hücreleri dışkılama ve idrar yolu ile vücuttan atar. Tabağınıza dökeceğiniz isot miktarı ise çay kaşığından fazla olmamasına dikkat ediniz.

İsot diyetinde dikkat etmeniz gereken önemli bir hususta tuz tüketimidir. Yemeklerdeki tuz oranını yok denilebilecek kadar azaltmakta fayda var.

İLİŞKİLİ HABER

Kilo vermeye yardımcı içecek tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Yaz aylarına özel beslenme şekli

BİR YORUM YAPIN 0