Spor sonrası vücudun enerjisini yükseltmek için kullanılan protein tozu gerçekten işe yarar mı? Peki protein tozunun kullanımı nasıl olmalıdır? Sizler için protein tozuna dair bilinmeyenleri araştırdık. İşte spor sonrasında kullanılan protein tozu ile ilgili bilinmesi gereken temel bilgiler...

Vücudun kendi kendini yenilemesi ve dokuların oluşumu için gerekli olan protein ihtiyacı, tüketilen besinlerle kolaylıkla karşılanabilir. Fakat yoğun bir şekilde spor yaptıysanız vücudunuz uyguladığınız egzersiz hareketlerinden sonra protein miktarını yeterli karşılayamaz.

Bu durum zaman ilerledikçe kasların yıpranması ile kendini gösterir. Dolayısıyla spor yaptıktan sonra mutlaka protein tozu kullanılmalıdır.

'PROTEİN DİYETİ' İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER İÇİN TIKLAYIN

PROTEİN TOZUNUN KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Enerji harcadıktan sonra ortaya çıkan proteinsizliği protein tozları ile giderebilirsiniz. Antreman yaptıktan sonra 30 dakika içinde 30 gramlık tam ölçek tüketebilirsiniz.
Kilosu 80 kg olanlar da 40 ila 60 gram kullanabilirler. Daha yüksek dozlarda kullanmanın vücuda hiçbir etkisi olmayacaktır. 

Protein tozu doktor onayı olmadan ve kontrolsüzce tüketildiğinde vücut için zararlıdır.

İLİŞKİLİ HABER

Yorgunluğa neden olan besinler

İLİŞKİLİ HABER

Tesettürde şapkalı gelinlik modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Sezonun en trend mutfak halı modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Türkiye obezitede Avrupa şampiyonu oldu!

İLİŞKİLİ HABER

Bu diyet 4 günde 4 kilo verdiriyor!

BİR YORUM YAPIN 0