Dolgulu ve sağlıklı görünen yanaklara sahip olmak istiyorsanız evinizde uygulayabileceğiniz doğal formülleri sizler için derledik. Yanaklarınızın al al olmasını sağlayarak tombik görünmesi için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler...

Fiziksel olarak baktığınızda vücut hatlarınızı genel itibariyle beğeniyor ama iş yüz kısmına geldiğinde yüzünüzü biraz daha ön plana çıkmasını sağlayacak büyüklükte olmasını istiyorsanız, fit görünümü korurken çökük duran yüzünüzü dolgunlaştırabilirsiniz. Yüzünüz zayıf olduğu için ince ve uzun bir görünümde iken daha dolgulu ve göze gelir olmasını istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerle sadece yüz bölgesinden kilo alabilirsiniz. Ameliyata gerek duymadan yalnızca yüz bölgesinden kilo aldıran bitkisel yöntemlerle sarkık cilde elveda, tombul yanaklara hoş geldin diyebilirsiniz! 

YÜZDEN KİLO ALMAK İÇİN ETKİLİ YÖNTEMLER

Yüzden kilo aldıran bitkisel yöntemler! Yüzden nasıl kilo alınır?

Sağlık ve diyet açısından ideal vücut ölçülerine sahip olmak oldukça önemli bir konudur. Fazlalık kilo problemi olan kimselerin vücut tipleri kısa zamanda değişeceği için birtakım estetik bozulmalara neden olabilir. Bunun için gerekli zayıflatıcı egzersiz hareketleri araştırılır iken sağlıklı beslenme diyetleri ile form korunmaya çalışılabilir. Ancak bazen ne yaparsa yapılsın kişi ne kadar yemek yese de istediği kiloya ulaşamaz.

Bazılarında ise kilo yalnızca belirli bölgelerde kendini gösterir. Kimileri yediği zaman direk kalça bölgesini genişletebiliyor iken kimilerinin yedikleri direkt göbeğe gider. Bu gibi durumlarda kilonun yüze gitmesini isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Peki yüzden kilo almak için ne yapılmalı?

YÜZDEN KİLO ALMAK İÇİN YÜZ EGZERSİZİ: BALON ŞİŞİRME

Yüzden kilo aldıran egzersiz hareketleri

Dolgun bir yanaklara sahip olmanın yolu özellikle de yanak şişirme hareketi ile sağlanır. Yanak şişirme hareketinde yanak kasları ve buna bağlı olan kaslarda gelişeceği için istenilen dolgunluk büyük ölçüde sağlanacaktır. Yüzden kilo almak için etkili egzersiz hareketinden birisi de balon şişirmedir. Gerçek bir balonu alıp, son aşamasına kadar üfleyerek güzelce şişirin. Balon olmasa bile balon varmışcasına hayal ederek nefes verip yanakları şişirin. Günlük 5-6 defa yapacağınız bu hareket işinize yarayacaktır.

YÜZDEN KİLO ALMANIN DOĞAL FORMÜLLERİ! 

shea yağı

1. SHEA YAĞI

İçerisindeki yağ asitleri cildin elastik özelliğini kazanmasını sağlayarak daha dolgulu yanaklara sahip olma imkanı sağlar. Bir miktar shea yağını elinize alıp kibarca yuvarlak hareketler eşliğinde en az 10 dakika yüzünüzde masaj yapın. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkamak kaydı ile 1 hafta deneyin.

İLİŞKİLİ HABERZayıflarken yüzün çökmemesi için ne yapılmalı?

bal

2. BAL TÜKETİMİ

Sağlıklı bir cilt görünümünün yanı sıra kuru cildin onarılmasında da etkili olan bal, yüksek antioksidanlar sayesinde cildin diri ve genç görünmesini sağlar. Bunun için bir tatlı kaşığı bal ile rendelenmiş papaya'yı karıştırın. Karıştırdıktan sonra yanak bölgesinde 10 ya da 15 dakika bekletin. Ilık su ile yıkadıktan sonra her sabah günlük olarak bu şekilde bakım yapın.

süt

3. SÜT MASAJI

Günde 10 dakika yanaklarınıza yapacağınız süt masajı ile dolgun ve yumuşak yanaklara sahip olabilirsiniz. Sütle masaj yaptıktan sonra ılık su ile yıkayın ve günde 1-2 bardak kadar süt tüketin.

karbonhidratlı yiyecekler

4. KARBONHİDRAT TÜKETİMİ

Pirinç, makarna ve ekmek gibi kalori değeri yüksek olan besinleri tercih ederek kilo almayı kolaylaştırabilirsiniz. Ancak siz yine de ölçüyü kaçırmayın, yoksa ilerleyen zamanlarda obezite olabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Çikolata soslu browni kilo aldırır mı? Evde diyete uygun pratik ve lezzetli Browni tarifi

İLİŞKİLİ HABER

Limonlu su yağ yakar mı? Zayıflamak için limonlu su ne zaman içilir?

BİR YORUM YAPIN 16

Fatma 1 ay önce

Yüzden kilo almak istiyorum ama bı türlü alamıyorum her yolu denedim sıfır sonuç ne yapmalıyım ?

Toplam 1 beğeni

✍️ 1 ay önce

Yüzünüz düşük ve bitkin görünüyorsa yüz yogalarını denemenizi öneririm. Gerçekten daha genç ve yanaklar daha dolgun görünüyor kırışıklıkları gideriyor

Toplam 0 beğeni

Medine 1 ay önce

Olabilr

Pekiiiiii 4 ay önce

Yorumum nerde gören varmı odamı olmadı

Toplam 4 beğeni

Pekiiiiii 4 ay önce

Delinin biri boş kuyuya taş atmış sonra demişki ya taşarsa...masllarda geçen ya tutarsa gibi..daha ne diyim...deneyin belki şişer...olmadı balonu yutun daha şiş ve yumuşak bir yanağa sahip olursunuz...ya sallayın bacım kardeşim işiniz yokmu gidin işinize...bizi seven böyle sevsin gerisi tefaruat...

Toplam 3 beğeni

Uğur 2 ay önce

Yapmadan konuşma ya tutarsa

Toplam 0 beğeni

Seha 8 ay önce

Yine olmadan olmaz bence

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun