Limonlu su yağ yakar mı? Zayıflamak için limonlu su ne zaman içilir?

29 Mart 2021, 16:17
Limonlu su yağ yakar mı? Zayıflamak için limonlu su ne zaman içilir?

Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaşmasını sağlayıp yağ yakımını kolaylaştırdığı bilinen limonlu ile hızlıca yağ yakabilirsiniz. Kabızlığı engelleyici bir içecek olan limonlu su ile kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Kilo vermek için limonlu su tüketimi:

Kilo vermek adına uygulanan detoks içecekler, çoğunlukla yeşil sebzelerin mikserden geçirilmesi ile yapılır. Ortaya çıkan aroma ve tattan hoşlanmayanlara alternatif olabilecek en kolay ve lezzetli detoks tarifi olarak sizlere önerebileceğimiz bir tarif var. Eğer kilo vermek istiyorsanız elbette ki limonlu sudan yardım alabilirsiniz. Tek başına kilo verdirmeye yaramayan ancak zayıflamayı kolaylaştıran limonlu su kürü ile sizde formunuzu koruyabilirsiniz. Vücudun günlük alması gereken C vitamininin erkekte 1/5'ini; kadında ise 1/4'ünü karşılayabilen limon suyu yalnızca 11 kalori içerdiği için formunu korumak isteyen kadınların ilk tercihidir. İçerisindeki C vitamini vücuttaki hücrelerin yağı yakarak enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Ayrıca yapılan çalışmalar, C vitamininin vücut direncini artırarak spor yaparken de daha güç yorulmanızı sağlar. 

Sabahleyin aç karna limonlu su içmek zayıflatır mı? Zayıflamak için limonlu su tarifiİLİŞKİLİ HABERSabahleyin aç karna limonlu su içmek zayıflatır mı? Zayıflamak için limonlu su tarifi

 • Bağırsakların hızlı bir şekilde çalışmasını kolaylaştırır.
 • Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasında etkilidir.
 • Uzun zamandır hareketsiz kalan ve sindirim zorluğu yaşayanlarda limonlu su etkisini gözle görülür derecede gösterecektir.
 • Ödemlerin gitmesine yardımcı olur.
 • Açlık hissini yatıştıracağından dolayı limonlu su ile kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Canan Karatay'ın limonlu su sırrı! Limonlu su kilo verdirir mi? İLİŞKİLİ HABERCanan Karatay'ın limonlu su sırrı! Limonlu su kilo verdirir mi?

ZAYIFLAMAK İÇİN LİMONLU SU NE ZAMAN İÇİLİR?

Özellikle de sabah aç karnına tüketildiğinde etkili olan limonlu suyu kahvaltıdan yarım saat önce içmek faydalıdır. Aç karna tüketildiğinde metabolizmayı hızlandıran limonlu su kilo vermeyi destekler. Günün her vaktinde tüketilebilen limonlu suyu gün içerisinde 2,5 bardağı aşmamak kaydıyla içebilirsiniz.

NOT: Ilık su ile içilmesi tavsiye edilen limonlu su, asidik özelliği ile mide problemlerinin görülmemesi için limon ve suyu yarı yarıya karıştırmalısınız.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
 • vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  isal olunca içilir
  Cevapla
 • ne olur 2 hafta önce Şikayet Et
  ılık limonlu su içmiş olursun. bunu herkes bilir. başlığı yazan hariç
  Cevapla