Zayıflamak isteyen kadınların diyet boyunca mutfaktan uzak tutması gereken besinleri sizler için araştırdık. Sağlıksız olan ve kilo aldıran besinleri farkında olmadan yediğimizde farkında olmadan kilo alma hızını kolaylaştırabiliriz. Bunun için diyetteyken uzak durmanız gereken yiyecekler şöyle:

Yaza kıvrımlı ve ince bir bel ile girmek istiyorsanız fazlalık kilolarınızdan bir an önce kurtulmalısınız. Bunun için diyet yapmaya karar verdiyseniz bedeniniz için doğru bir beslenme tercih etmeli ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durmalısınız. Ekmek, kızartma, tatlı gibi yiyecekleri yemenin kilo olarak geri döndüğünü bilmeyen yoktur. Peki diyette iken yenilmemesi gereken diğer yiyecekler neler?

meyveli yoğurt

TATLI YOĞURT

Sağlık açısından kesinlikle tüketilmesi gereken yoğurda şeker ya da meyve ilave etmeden tüketmelisiniz. Sade yoğurt yiyemiyorsanız hazır meyveli yoğurt yerine yoğurdun içine kendiniz meyve atabilirsiniz.

pirinç pilavı

PİRİNÇ

Kalori değeri neredeyse ekmeğe denk gelen pirinç sağlıksız beslenme konusunda 1 numaradır. Kilo almaya sebep olabilecek çok miktarda karbonhidrat bulundurur.

maydanoz

SOSLU MAYDANOZ

Akşam yemeği için hazırlayacağınız salataya ekşi tat vermek için sos ya da yağ dökmeyiniz. Nedeni ise maydanozun kolay nitrit yaymasıdır.

üzümün faydaları

ÜZÜM

Her tanesinde vücuda şeker yükleyen üzümleri yağlı yemeklerle, balıklarla ya da sütlerle beraber tüketmemelisiniz.

balık pişirme

YANLIŞ PİŞEN BALIK

Sağlıksız hiçbir yağı yok denecek kadar az barındıran balıkların kızarmış, tütsülenmiş ve tuzlanmış olanların sakıncalı olabileceği öne sürülmüştür.

İLİŞKİLİ HABER

Metabolizma en hızlı nasıl çalıştırılır? Evde yapabileceğiniz 3 yöntem

BİR YORUM YAPIN 0