Kalori yakma hızına eş değer çalışan metabolizmanın çabuk hareketlenmesi için evinizde deneyebileceğiniz yöntemleri sizler için derledik. Peki metabolizma nasıl hızlı çalışır? Metabolizma hızı nasıl arttırılır? Metabolizma hızlandıran besinler hangileri? İşte metabolizmayı ateşleyen 3 öneri...

Yaz aylarına fit bir vücutla girmek isteyen kadınların diyet uygulamadan önce bedenlerine en uygun olanı tercih etmeleri olumlu bir kilo verme süreci bakımından önemlidir. Diyet yapacak olan kişinin ilk olarak bilmesi gereken şu ki, hızlı zayıflamaktan ziyade metabolizmayı hareketlendiren diyetlerin tercih edilmesidir. Hızlı çalışan metabolizma daha çabuk ve çok kalori yakacağı için kilo verme daha etkili olacaktır. Bunun için ilk önce metabolizmayı hızlandırmak gerek. Peki evde metabolizma nasıl hızlandırılır?

5 ADIMDA METABOLİZMA HIZLANDIRMA YÖNTEMİ

SU İLE METABOLİZMA HAREKETLENDİRME

Yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilere göre, su tüketenler ile tüketmeyenler arasında su içen kişilerin metabolizmasının yüzde 30 daha hızlı çalıştığı görülmüştür. Dolayısıyla diyete ilk olarak su içerek başlamalısınız. Günde 14 bardak su içmeyi deneyebilirsiniz.

SPOR İLE METABOLİZMA HAREKETLENDİRME

Metabolizmanın hızlı şekilde çalışması için spor çok önemlidir. Egzersiz hareketleri ile kaslar metabolizma hızının yukarı çıkmasına katkı sağlar. Spor hareketlerini aksatmadan yapmakta fayda var.

YİYECEKLER İLE METABOLİZMA HAREKETLENDİRME

Çikolata, hamur işi, baklava, ve kızartma yiyeceklerin metabolizma hızını düşürdüğü apaçık bir gerçek. Peki kilo almayı kolaylaştırdığı gibi vermeyi de kolaylaştıran besinler yok mu? İşte yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı mucize gıdalar...

Yoğurt, zeytinyağı, dereotu, maydanoz, yoğurt, roka, kinoa, zencefil, süt, badem, yumurta vb...

METABOLİZMA HIZLANDIRAN SULU KARIŞIMLARIN TARİFİ İÇİN TIKLAYIN

İLİŞKİLİ HABER

Kilo aldıran yiyecekler neler? Diyet için en zararlı 5 besin

BİR YORUM YAPIN 0