Hangi meyveler zayıflatır? En hızlı kilo verdiren meyveler

30 Mart 2019, 12:29
Hangi meyveler zayıflatır? En hızlı kilo verdiren meyveler

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde doyurarak kilo verdiren meyveleri faydalarıyla beraber sizler için derledik. Yazın en sevilen ve kilo verdiren meyvelerin listesi ise şöyle:

Meyve tüketiminin hakim olduğu yaz aylarında fit bir vücut ile kendinizi tatile hazırlamaya çalışıyorsanız, en başta tatlı krizlerinden kurtulmanız gerek. Bol kalorili olan tatlılar, kısa zamanda sizi şişirerek şişman bir görünüm elde etmenize sebep olur. Dolayısıyla ilk önce tatlı krizlerini bastırmak gerek. Bunun için sizlere önerebileceğimiz en ideal besin grubu meyvelerdir. Hem kalorisiz hem de sağlıklı olan meyvelerle ince bir bedene sahip olarak dilediğiniz kiloya kadar inebilirsiniz. İşte tüketildiği zaman kilo vermeye yardımcı olan süper besinler...

LEZZETLİ BİR TROPİK MEYVE: ANANAS

ananas kilo verdirir mi

Yabancı ülkelerde daha fazla tercih edilen ananas, kilo verme konusunda etkisi yüksek meyvelerden biridir. Bağırsakların hızlı çalışmasını sağlayan tropik meyve, direkt olarak metabolizma hızı ile de doğru orantılıdır. Her gün 1 tane ananas yiyerek zayıflama sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Diyabet hastası kişiler bu ölçüyü yarım ya da çeyrek dilime kadar indirmelidir.

YAZIN EN SEVİLEN MEYVESİ: AHUDUDU

Ahududu zayıflatır mı

Zayıflamak isteyen kadınların tüketebileceği ahududu meyvesi, kilo verdirmesinin yanı sıra kalp sağlığını da korur. Vücudun denge merkezini kuvvetlendirmeye iyi geldiği bilinen bu yaz meyvesi, aynı zamanda unutkanlık sorunlarına da çok iyi geliyor.

SALATALARIN VAZGEÇİLMEZİ: DOMATES

Domates yemek kilo verdirir mi

Günlük hayatta neredeyse hepimizin sebze zannettiği ama aslında meyve olan domates, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. İçerisindeki lifli yapısı vücudun suyu tutmasını azaltır. Yemek ya da salatalara lezzet katan domatesten daha etkili bir sonuç almak için diyet listesi ile beraber tüketilmelidir.

EN DOYURUCU MEYVE: MUZ

muz yemek doyurur mu

Yüksek kalorili olduğu için pek cesaret edilemeyen muz, uzun süreli tokluk sağladığından dolayı fazla yeme isteğinizi önleyecektir. Kasların onarılmasında etkili olan muz, potasyum bakımından çok zengin bir meyvedir. Hem lezzetli hem de sağlıklı olan muz tüketimini beslenme programınızdan çıkarmamalısınız.

HEM SAĞLIKLI HEM DE LEZZETLİ: ARMUT

Armut kilo verdirir mi

Sindirim problemleri görülen bir kimsenin muhakkak tüketmesi gereken armut, güçlü bir C vitamini kaynağıdır. Oldukça lezzetli bir tadı olan armut, yaz aylarında tüketilmesi gereken en doğru meyve tercihlerinden biridir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar