Karatay'dan zeytinyağı ile zayıflama! Zeytinyağı ve limon kürü nasıl yapılır?

Sabah aç karnına zeytinyağı içmenin en önemli etkilerinden birisi de kilo verdirici özelliğe sahip olmasıdır. Prof. Canan Karatay'ın da tavsiye ettiği zeytinyağı içerek kilo verme yönteminde kısa zamanda değişikliği fark edebilirsiniz. Zeytinyağı içerek nasıl kilo verilir? Zeytinyağı limon kürü ile hızlı zayıflama metodu:

Mutfakta yemek yaparken sıklıkla yer verdiğimiz zeytinyağı yemeklerden sağlığa, sağlıktan cilt bakımına, cilt bakımından zayıflamaya kadar son derece etkili olan muhteşem bir besin kaynağıdır. Peygamber Efendimiz SAV'in, "Zeytinyağı yiyin ve onunla yağlanın, çünkü o mübarek bir ağaçtandır." (Tirmizi, atime 43) hadis-i şerifinde buyrulduğu gibi zeytinyağını yaşamımızın birçok yerinde kullanabiliriz. Günde 1 tatlı kaşığı miktarında tüketilecek olan zeytinyağı, sağlıklı ve enerjik olmamıza yardımcı olurken bu faydalı besini zayıflamak için kullanmak istiyorsanız uygulamanız gerekenler çok basit! Kilo aldırmaya yarayan öteki bitkisel yağların aksine zayıflatıcı özelliğine sahip olan zeytinyağını sabah karnınız açken tüketirseniz fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Zeytinyağını tek başına tüketmek istemezseniz içerisine ilave edeceğiniz limon suyu ile zayıflama sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. 

Dal gibi zayıflatan zeytin yaprağı çayı nedir, faydaları neler? Zeytin yaprağı tozu...İLİŞKİLİ HABERDal gibi zayıflatan zeytin yaprağı çayı nedir, faydaları neler? Zeytin yaprağı tozu...

ZEYTİNYAĞI VE LİMON SUYU İLE ZAYIFLAMA KÜRÜ

zeytinyağı ve limon suyu ile zayıflama

zeytinyağı ve limon suyu ile zayıflama

MALZEMELER:

Yarım limon, 1 yemek kaşığı zeytinyağı,1 su bardağı su

HAZIRLANIŞI:

Yukarıda bahsedilen 3 malzemeyi temiz bir kasede güzelce karıştırın. Sabah uyanır uyanmaz içmeniz gereken bu karışımı açken tüketip 1 hafta ara vermelisiniz. Ardından 2 gün ara vererek devam etmeniz gereken kürün etkisini fark edeceksiniz...

ZEYTİNYAĞI İLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ! ZEYTİNYAĞI İÇEREK KİLO VERİLİR Mİ?

zeytinyağı ile zayıflama

zeytinyağı ile zayıflama

Kuru incir zayıflatır mı? Kilo vermede İLİŞKİLİ HABERKuru incir zayıflatır mı? Kilo vermede '7 zeytin 1 incir' mucizesi...

Akdeniz diyetinin gözdesi olan zeytinyağı, E vitamini ve antioksidanlar bakımından son derece faydalı bir besin kaynağıdır. Beslenme programında düzenli zeytinyağı tüketen kimselerin erken yaşlanmaya ve kansere karşı olumlu etkilerinin olduğu görülmüştür. Düzenli içildiğinde aynı zamanda iştah kapatıcı olan zeytinyağı ile zayıflama formülü son zamanlarda popüler olan diyet yöntemlerinden biridir.

Zeytinyağı içmek birden bire kilo vermenize yaramaz ancak, tadı sebebiyle iştahınızı kapatacağı için yemek yemek isteğinizi ortadan kaldıracaktır. Çok az içeceğiniz zeytinyağında ölçü aşıldığı takdirde kilo bile alabilirsiniz! Bunun için 1 tatlı kaşığı miktarını kesinlikle geçmemelisiniz.

100 gram zeytinyağında: Doymuş yağ: % 13.8. Tekli doymamış yağ: % 73.  Omega-6: % 9.7. Omega-3: % 0.76. E Vitamini: RDA’nın% 72’si. K vitamini: % 75’dir. Besleyici değeri oldukça fazla olan sızma zeytinyağı özellikle de E ve K vitamini bakımından yararlıdır.

CANAN KARATAY'DAN ZEYTİNYAĞI YİYİN ÖNERİSİ

canan karatay ve zeytinyağı

canan karatay ve zeytinyağı

Yağ içmek zayıflatır mı, en sağlıklı yağ hangisi? Hızlı kilo verdiren yağlar...İLİŞKİLİ HABERYağ içmek zayıflatır mı, en sağlıklı yağ hangisi? Hızlı kilo verdiren yağlar...

Kardiyolog-Cerrah Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağı tüketimi ile kilo verilebileceği çağrısında bulunarak, diyette gönül rahatlığıyla yenebilecek ideal besin kaynağı olduğuna işaret etti. Katıldığı bir zeytin sezonunun açılışında ise zeytinyağı ile zayıflama yönelik şu ifadelerinde yer verdi:

  •  “Zeytinyağını, zeytinyağlı yemekleri, tuzsuz siyah ya da yeşil zeytini bol bol tüketin. Ama hayatınızdan karbonhidratı çıkarın. Vücudunuzda yağ olarak depoladığınız şey yediğiniz yağlar, yediğiniz tereyağı ya da zeytinyağı değil, yediğiniz karbonhidratlardır. Vücudunuz hareketsizlikten ve yediğiniz karbonhidratlardan yağlanır.
  • Ekmek, hamur işi, şekerli gıda ve işlenmiş yiyeceklerden uzak olursanız zayıflarsınız ve sağlıklı yaşarsınız. Zeytin ve zeytinyağının kıymetini bilin. Doğru yoldasınız. Zeytinyağlı yemeye devam edin, ama ekmekten, börekten vazgeçin. Zeytinyağı ve zeytinyağlı sebze yemekleri yerseniz, zayıflarsınız. Zeytinyağı yiyin, zayıflayın”

 SABAH AÇ KARNA ZEYTİNYAĞI İÇMEK ZAYIFLATIR MI?

Zeytinyağı ve limon

Zeytinyağı ve limon

Karaciğer organı üzerinde tam bir detoks etkisi sağlayarak karaciğer yağlanmasının önüne geçecek olan zeytinyağı ve limon kürü ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. 1 ay düzenli uyguladığınız zaman vücudunu temizleyecek ve kilo vermenizi sağlayacak olan zeytinyağı ve limon kürü vücuttaki zararlı toksinleri birer birer atacaktır.

Sindirime yardımcı olacak olan bu karışımla kabızlık engellenecek, cildin nem dengesi de korunacaktır. Aşırı tüketirseniz şişkinlik ve ishal sorunları olabileceği için dikkatli olunması gereken zeytinyağı limon küründe egzersiz uygulamaları da terk edilmemelidir.

ZEYTİNYAĞI LİMON KÜRÜ (FARKLI TARİF)

zeytinyağı ve limon suyu

zeytinyağı ve limon suyu

MALZEMELER:

1 bardak su, Limon, Zeytinyağı

YAPILIŞI:

İlk olarak suyu kaynattıktan sonra yarım limonu halka halka doğrayıp robottan geçirin. İyice geçtikten sonra 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edilerek kaynamış suyu üzerine dökün. Sıcak ya da ılık içebileceğiniz karışımı 3 günde bir yapabilirsiniz.

Kuru incir zayıflatır mı? Kilo vermede '7 zeytin 1 incir' mucizesi...

İLİŞKİLİ HABER

Kuru incir zayıflatır mı? Kilo vermede '7 zeytin 1 incir' mucizesi...

BİR YORUM YAPIN 0