Kalem gibi incelten parmak egzersizleri! İnce uzun ellere nasıl sahip olunur? El küçültme...

07 Haziran 2021, 15:46
Kalem gibi incelten parmak egzersizleri! İnce uzun ellere nasıl sahip olunur? El küçültme...

Özellikle de evlilik çağında olan kişiler için ayrı bir öneme sahip olan ince ve uzun parmaklar, güzelliğine dikkat eden herkesin olması istediği bir durumdur. Bazı nedenlerden dolayı kalın ve tombul parmaklar oluşmuşsa bunun için doktora gitmeniz önerilir iken her zaman yapısından dolayı bu şekilde ise el ve parmak egzersizleri ile etkili incelme sağlayabilirsiniz. İnce ve uzun parmaklara nasıl sahip olunur?

'Kadın' denildiği zaman akıllarda fiziksel görünümü ile çağrıştıracak en naif ve güzel şey, kalem gibi incecik ve uzun parmaklara sahip olmaktır. Güzelliğine ve bakımına dikkat eden kadınların kendi bedenleri ile ilgili en fazla takıldıkları nokta kalın ve tombik parmaklar ile iri ellerdir. Erkeklerin fıtratına göre daha zarif ve narin yapıda olan kadınların fiziksel görünümleri onlar için çok önemlidir. Fakat bazı sebeplerden ötürü ellerde şişkinlik (ödem), incinme, iltihaplanma gibi bazı durumlar meydana geliyorsa bunun altında yatan etken bulunmalıdır. Eğer hastalıktan dolayı el ve parmaklarda şişlik varsa doktora gidilmeli yok yapıdan dolayı bu şekilde ise yapabileceğiniz kolay egzersiz hareketlerle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Tombul parmakların sebebini vücudunuzdaki bir miktar fazla kiloya bağlayıp bundan sebep kilo vermek isteyebilirsiniz. Zayıflamanıza gerek kalmadan kalem gibi incecik ve uzun parmaklara sahip olmanızı kolaylaştıracak parmak egzersizlerini sizler için bir araya getirdik. Sürekli göz önünde olan ellerinizin büyüklüğünden şikayetçiyseniz devamında el küçültme egzersizlerini de uygulayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz kolay parmak egzersizleri ile el küçültme yöntemleri...

İNCE PARMAKLARA NASIL SAHİP OLUNUR? EN ETKİLİ PARMAK EGZERSİZLERİ

1. TOP SIKMA EGZERSİZİ

 

Küçük kalçalar nasıl büyütülür? Kalça büyüten yiyecek ve etkili egzersiz hareketleriİLİŞKİLİ HABERKüçük kalçalar nasıl büyütülür? Kalça büyüten yiyecek ve etkili egzersiz hareketleri

Parmak inceltme egzersizleri arasında oldukça popüler hareketlerden biri olan top sıkma egzersizi günlük yarım saat uygulanması gereken egzersiz türüdür. Hem parmaklarınızı hem de ellerinizi küçültmeye yarayan bu top sıkma egzersizini yapmak için elinize topu alın ve sıkıca sıkın. Yarım saatten fazlası kas gerilmesine yol açabilir.

2. YUMRUK AÇMA EGZERSİZİ

El ve parmakların estetik bir hal alması için önce yumruğunuzu kuvvetlice sıkın ardından öne doğru tam pozisyonda açın. Her iki elinizle aynı anda yapabileceğiniz bu egzersizde ortalama 6 defa tekrar sağlayın.

3. ELLE YUVARLAK ÇİZME EGZERSİZİ

Rahat ve serbest bırakılan elleri bilekten itibaren bükerek, havada belli tarafa doğru ardında ise ters istikamette hareket ettirerek daireler çizin. Sağ ve solda 10 kez daire çizerek hareketi bitirin.

PARMAK İNCELTME DE ETKİLİ 5 KOLAY HAREKET

Parmak inceltme hareketleri

Göbek en hızlı ve kolay nasıl eritilir? En etkili göbek eritme hareketleriİLİŞKİLİ HABERGöbek en hızlı ve kolay nasıl eritilir? En etkili göbek eritme hareketleri

1- Parmak uçlarınızla diğer elinizin avucunu olabildiğinde ittirin. 2- Parmaklarınızı olabildiğince yanlara doğru açın ve esnetin. 3- Bir süre gergin bir şekilde parmaklarınızı bekletin. Her bir parmağınızı teker teker baş parmağınıza sıkıca bastırın. Kaslarınızı gevşetmek istediğinizde bileklerinizden rahat bırakın ve hafif sallandırın. 4- Elleriniz düz bir yere paralel şekildeyken parmaklarınızın her birini tek tek havaya kaldırıp indirin. 5- İki elinizi parmak uçlarında birleştirin ve sıkıca bastırın. Ardından bu hareketi birkaç kez tekrar edin.

PARMAKLARI İNCELTMEK İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

beslenme

Kalori değeri yüksek ve sodyumlu besinleri tercih etmek yerine potasyumu güçlü gıdaları yemeye özen gösterin. Antioksidanlar, parmakların şişmesine neden olabilecek iltihaplanmaların önüne geçmeye yardımcıdır.

Yaban mersini, kiraz, domates ve kabak gibi antioksidan içeren besinler bu evrede tüketilmelidir. Potasyum, yapraklı bitkiler içinde (ıspanak ve lahana – muz, avokado, kabak ve beyaz patates dahil) tüketilebilir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
20 Yorum Var
 • CAFER 11 1 hafta önce Şikayet Et
  Ellerinizde ağrı sızı yoksa oynatmayın ellerinizle kardeşim.Dertsiz başınıza dert mi istiyorsunuz:
  Cevapla
 • Merjen 2 hafta önce Şikayet Et
  Belmem iymiş
  Cevapla
 • Baki 2 ay önce Şikayet Et
  Ellerim çok büyük ve kalın ne yapmalıyım
  Cevapla
 • Simge 2 ay önce Şikayet Et
  Benimde yaa
 • Ayşe 3 ay önce Şikayet Et
  Elleri küçük olan var mı
  Cevapla
 • Mia 2 ay önce Şikayet Et
  Ver benim
 • Neslihan 5 ay önce Şikayet Et
  Deneyen var mi parmaklarim kisa ve uzamasini istiyorum sizce ise yarar mi
  Cevapla
 • Tanınmayan 2 ay önce Şikayet Et
  Şimdi ben denedim ama pek etkili değil onun yerine teker teker bütün parmakları çekerek bir masa ucuna parmakları koyup bastırarak esnetmek parmak uçlarından avucumuza doğru masaj yapmak ve masa da yaptığımız esnetme hataketlerini teker teker bütün parmaklara yapmak daha iyi sonuç verir
Yorumların Tümünü Okuyun