Metabolizmayı uçuran mucize: Hindiba Kahvesi

22 Kasım 2020, 08:34
Metabolizmayı uçuran mucize: Hindiba Kahvesi

Metabolizmanın aktif kalmasını sağlayarak tokluk hissettiren Hindiba kahvesi, diyette kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır. Kan şekerini dengeleyen Hindiba kahvesinin faydaları ve tarifi..

Karahindiba bitkisinin aromasıyla tatlandırılan Hindiba kahvesi, sıcak bir şekilde tüketilerek sevilen içecekler arasında yerini alır. Hindiba otunun köklerinin kurutulması ve kavrulmasıyla elde edilen bu kahveyi tadarken hafif kavrulmuş bir tat alınır. Hindiba kahvesinin çekirdekleri minicik granüllerden oluştuğu için suda çok kolay bir şekilde çözülür. Damakta odunsu bir tat bırakan hindiba kahvesi, toz kahve ile karıştırarak tüketilen bir içecek türüdür. Birçok ülkede kafeinsiz kahve olarak içilen bu kahve, kahve tüketiminde aşırı derecede sınırları zorlayan kahve bağımlıları için önerilmektedir. Kilo vermek isteyen kadınlar için diyetisyenlerin önerdikleri lif değeri yüksek olan öğünlere Hindiba kahvesi eklenebilir. Sindirim sistemini düzene sokarak kilo vermeyi destekleyen bu kahve sayesinde kabızlık ortadan kalkar. Ayrıca kan şekeri düzensizliğini giderdiği için fazla tatlı yeme isteğini önler.

Hindiba kahvesi nedir, hindiba kahvesi nasıl yapılır?

Sindirim sistemi için etkili olan Hindiba kahvesi, diyette ideal içeceklerden olabilir. Alerjisi olan kimselerin, çocukların ve hamilelerin tüketmemesi gereken Hindiba kahvesi, normal sağlıklı kimselerde dahi aşırı tüketilse ishal veya mide yanmasına yol açabilir.

HİNDİBA KAHVESİNİN FAYDALARI! HİNDİBA KAHVESİ KİLO VERDİRİR Mİ?

Hindiba kahvesinin faydaları

Ödem atma, uzun süre tokluk hissettirme gibi özellikleri olan Hindiba kahvesi elbette tek başına zayıflamak için yeterli değildir. Gün içerisinde sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle beraber diyette faydasını görebilirsiniz. Yemekten sonra içtiğinizde sindirimi hızlandırabileceğiniz karışımla formunuzu koruyabilirsiniz. Düzenli içildiğinde metabolizmayı canlandıran Hindiba kahvesini doktor onayı almadan tüketmeyin.

HİNDİBA KAHVESİ NASIL YAPILIR? METABOLİZMA HIZLANDIRAN KAHVE 

Hindiba kahvesi kilo verdirir mi

MALZEMELER:

-Hindiba kahvesi tozu

-Süt

HAZIRLANIŞI:

Fincanınızın içerisine 1-2 çay kaşığı miktarında hindiba kahvesi tozu ilave edin. Ardından sıcak su katıp güzelce karıştırın. Dilerseniz bir miktar süt ile kahveyi yumuşatabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar