Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere yola çıkacak olan hacı adaylarının kutsal topraklara giderken kılık kıyafetlerinde dikkat etmeleri gereken noktaları sizlere derledik. Tesettürlü kadınlar kutsal topraklara giderken nasıl giyinmeli? Hac valizine konulması gereken kadın kıyafetleri neler? İşte muhafazakar kadınların yanlarında getirmesi gereken kıyafetler...

Allah'ın Müslümanlar üzerinde farz kıldığı ibadetlerden biri olan hac ibadetinde günahlarının affı için gerekli ibadetler kutsal topraklarda layığıyla en güzel şekilde yerine getirilmelidir. Sadece vazifeymiş gibi değil gerçekten samimi ve içten bir şekilde Allah'a yalvarıp yakarılmalı ve bol bol dualar edilmelidir. Dolayısıyla kutsal topraklara ayak basacağınız zaman kılık kıyafetinizin yerinde olması saygı açısından oldukça mühimdir. Normalde tesettürlü olmayan bir kadının ibadet esnasında başını örtmesi gerekir. Peki bunun dışında kılık kıyafette nelere dikkat edilmeli? Kadınlar kutsal topraklara giderken nasıl giyinmeli? İşte kadınların kutsal topraklara giderken dikkat etmesi gerekenler...

HACCA YA DA UMREYE GİDEN KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?

Kutsal topraklar için yolculuk hazırlığında olan kadınlar, ibadet esnasında giyecekleri kıyafetlere ve yanında götürecek olan kıyafetlere dikkat etmelilerdir. Renk ve model sınırlaması olmadan, el ve yüz haricinde vücudun tamamının belli etmeden örten ve aksesuarlar takılmadan elbise giyilmelidir.

Diyanetin vereceği elbiseleri dilerseniz yanınızda götürebilirsiniz. Bunun dışında orada havalar oldukça sıcak olduğundan dolayı daha rahat bir şekilde ibadetinizi gerçekleştirmek için iç çamaşırlarınızın sayısını arttırmalısınız. Ayaklarınız için ise rahat edebileceğiniz topuksuz, düz tabanlı, sandalet ya da ortopedik terlikleri tercih edebilirsiniz.

MEKKE- MEDİNE DÖNÜŞÜ MİSAFİRLERE VERİLEBİLECEK HEDİYE ÖNERİLERİ

- Birinci dereceden tanıdık olan kişilere bir miktar hurma ve zemzem verilebilir.

- Ziyarete gelen akrabalarınızın küçük kız çocukları varsa, boncuklu küçük el çantalarından toplu bir şekilde alabilirsiniz.

- Ailenin büyüklerinden birine dev tesbih olarak bilinen 500'lük tesbihlerden alabilirsiniz.

- Uygun fiyata rahat bir şekilde bulabileceğiniz toz sürmeler, hacı ziyaretlerinde verilebilecek ideal hediyeliklerden biridir. Böylelikle sevdiklerinizin sünnet olan bir şeyi yapmalarına vesile olabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Çocuklarla umre nasıl yapılır? Umrede bebekler için temel ihtiyaçlar

İLİŞKİLİ HABER

Kabe-i Muazzama'nın örtüsünün özellikleri neler? İlk defa kim tarafından örtüldü?

BİR YORUM YAPIN 0