Kutsal topraklara giderken nasıl giyinilmeli? Hac ve Umre kıyafetleri

Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere yola çıkacak olan hacı adaylarının kutsal topraklara giderken kılık kıyafetlerinde dikkat etmeleri gereken noktaları sizlere derledik. Tesettürlü kadınlar kutsal topraklara giderken nasıl giyinmeli? Hac valizine konulması gereken kadın kıyafetleri nelerdir? İşte muhafazakar kadınların yanlarında getirmesi gereken kıyafetler...

Allah'ın Müslümanlar üzerinde farz kıldığı ibadetlerden biri olan hac ibadetinde günahlarının affı için gerekli ibadetler kutsal topraklarda layığıyla en güzel şekilde yerine getirilmelidir. Sadece vazife olarak değil gerçekten samimi ve içten bir şekilde Allah'a yalvarıp yakarılmalı ve bol bol dualar edilmelidir. Öte yandan kutsal topraklara gidileceği zaman kılık kıyafetin yerinde olması saygı açısından oldukça mühimdir. Normalde tesettürlü olmayan bir kadının ibadet esnasında başını örtmesi gerekir. Peki bunun dışında kılık kıyafette nelere dikkat edilmelidir? Kadınlar kutsal topraklara giderken nasıl giyinmeli? İşte kadınların kutsal topraklara giderken dikkat etmesi gerekenler...

hac ve umre ziyaretinde nasıl giyilmesi gerekir

hac ve umre ziyaretinde nasıl giyilmesi gerekir

HACCA YA DA UMREYE GİDEN KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?

Kutsal topraklar için yolculuk hazırlığında olan kadınlar, ibadet esnasında giyecekleri ve yanında götürecekleri kıyafetlere dikkat etmelidir. Renk ve model sınırlaması olmadan, el ve yüz haricinde vücudun tamamının belli olmadan örten ve aksesuarlar takılmadan elbise giyilmelidir.

Diyanetin vereceği elbiseleri dilerseniz yanınızda götürebilirsiniz. Bunun dışında orada havalar oldukça sıcak olduğundan dolayı daha rahat bir şekilde ibadetinizi gerçekleştirmek için iç çamaşırlarınızın sayısını arttırmalısınız. Ayaklarınız için ise rahat edebileceğiniz topuksuz, düz tabanlı, sandalet ya da ortopedik terlikleri tercih edebilirsiniz.

kadınlar için hac ve umre kıyafetleri

kadınlar için hac ve umre kıyafetleri

MEKKE- MEDİNE DÖNÜŞÜ MİSAFİRLERE VERİLEBİLECEK HEDİYE ÖNERİLERİ

  • - Birinci dereceden tanıdık olan kişilere bir miktar hurma ve zemzem verilebilir.
  • - Ziyarete gelen akrabalarınızın küçük kız çocukları varsa, boncuklu küçük el çantalarından toplu bir şekilde alabilirsiniz.
  • - Ailenin büyüklerinden birine dev tesbih olarak bilinen 500'lük tesbihlerden alabilirsiniz.
  • - Uygun fiyata rahat bir şekilde bulabileceğiniz toz sürmeler, hacı ziyaretlerinde verilebilecek ideal hediyeliklerden biridir. Böylelikle sevdiklerinizin sünnet olan bir şeyi yapmalarına vesile olabilirsiniz.
Evlilikte oluşan sorunlara nasıl yaklaşılmalıdır?

İLİŞKİLİ HABER

Evlilikte oluşan sorunlara nasıl yaklaşılmalıdır?

BİR YORUM YAPIN 0