Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'tan İsrail'e çok sert tepki!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail'in yaptığı hain saldırılara ilişkin Acil Kudüs İstişare Toplantısı Sonuç Bildirgesini açıkladı.

Hain İsrail polislerinin Mescid-i Aksa'ya saldırıp Filistinli kardeşlerimizi acımasızca katletmesi ile tüm Dünya, Filistin halkının yanında olduğunu ve İsrail'i kınadığını gösterdi. Devlet terörü olan İsrail'e yüzlerce kişi tepkisini sosyal medya hesabından gösterirken Diyanet İşleri Başkanlığı Prof. Dr. Ali Erbaş şu açıklamada bulundu:

''KUDÜS İSLAMIN ORTAK MESELESİDİR!''

''Son asır boyunca terör devletinin işgalci politikalarıyla Kudüs, acı ve gözyaşı şehri haline getirilmiştir. Uluslararası hukuku hiçe sayan azgın bir topluluk, Kudüs'ün insanlık için değerini de ihlal etmektedir. Halkın mabetlerinde ibadet etme hürriyetlerini engellemektedir. Özellikle son yıllarda bilinçli bir yıldırma politikası uygulamaktadır. Ramazan ayında mescitte ibadet eden Müslümanlara silahlarla müdahale edilmektedir. Bu tutumu şiddetle kınıyoruz. Tehcire zorlanmaları insanlık suçudur ve kabul edilemez. Unutulmamalıdır ki dünya barışının yolu Ortadoğu'dan, Ortadoğu barışının yolu ise Kudüs'ten geçmektedir.

İşgalci İsrail'in Kudüs'e yönelik saldırıları dünya barışının önündeki en büyük engeldir. Kudüs meselesi sadece Filistinlilerin değil İslam aleminin ortak meselesidir. İslam ümmeti tek yürek olarak Filistin'i her daim ve her zeminde savunacaktır. Kudüs, Filistin'in ebedi başkentidir ve hiçbir güç bu hakikati değiştiremeyecektir. Kudüs davasını tüm dünyaya duyurmak için İslam ülkelerinde Kudüs Araştırma merkezilerinin kurulması için işbirliği ve çalışma yapılacaktır. Kudüs'te adaleti savunmak tüm insanlığın görevidir. Müslümanlar her halükarda ahlak ilkelerine bağlı kalacak, Kudüs herkes için barışın kenti oluncaya kadar mücadeleye devam edilecektir. Dünya kamuoyuna duyurulur.''

Mehmet Ali Erbil'in kızı Sezin Erbil'den babasını mutlu eden paylaşım

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Ali Erbil'in kızı Sezin Erbil'den babasını mutlu eden paylaşım
Ünlü futbol yıldızı Eran Zahavi'nin evi soyuldu! Eşi ve çocukları...

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü futbol yıldızı Eran Zahavi'nin evi soyuldu! Eşi ve çocukları...
Bizim Hikaye'nin Kiraz'ı Zeynep Selimoğlu yıllar sonra ortaya çıktı!

İLİŞKİLİ HABER

Bizim Hikaye'nin Kiraz'ı Zeynep Selimoğlu yıllar sonra ortaya çıktı!

BİR YORUM YAPIN 0