Diyanetten Kudüs bağlantılı Umre turları duyurusu!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Kudüs Bağlantılı Umre Programı”nın detayları belli oldu. İşte Kudüs Bağlantılı Umre Programına ilişkin çizelge...

Diyanet İşleri Başkanlığı, Müslümanlar için Kudüs bağlantılı Umre turları hakkında duyuruda bulundu. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü "Kudüs Bağlantılı Umre Programları'na ilişkin program çizelgesini paylaştı.  Buna göre ilk tur 26 Kasım 2022'de yapılacak. İşte Kudüs Bağlantılı Umre Programına ilişkin çizelgesi...

KUDÜS BAĞLANTILI UMRE PROGRAMI

Kudüs bağlantılı Umre programı çizelgesi

Kudüs bağlantılı Umre programı çizelgesi

BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ:

1. Kudüs Bağlantılı Umre Programına katılmak isteyenler ilan edilen tura ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır.

2. Ücretler Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.

3. Ücretini yatıran ziyaretçiler il/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

4. 2022-2023 Umre Kayıt Form Dilekçesini ve Kudüs Borç Ödeme Taahhütnamesini gerekli şartlara uygun olarak doldurup ilgili müftülüğe teslim edeceklerdir.

5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.

DiyanetİLİŞKİLİ HABERDiyanet'ten açıklama! 2022-2023 birinci dönem umre fiyatları...

6. Kudüs Bağlantılı Umre Programında Kudüs'te kalış süresi 3, Medine'de 3, Mekke'de ise 5 gün veya gece, olmak üzere toplam 11 gün olarak planlanmıştır.

7. Kudüs Bağlantılı Umre Programında iki, üç ve dört kişilik odalar için kayıt yapılabilecektir. Ancak Kudüs'te odalar ikişer kişilik olup yerleşimler buna göre yapılacaktır.

8. Mekke'de Harem'e ulaşım servislerle sağlanacaktır. Medine'de ise oteller Mescid-i Nebevi'ye yürüme mesafesindedir.

9. Ziyaretçiler banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

10. Ziyaretçiler, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz, Suudi Arabistan ve ilgili devlet makamlarınca alınan/alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacaktır.

11. Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; istenen/istenecek aşı, Pcr test ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.

2022 trendlerinde hangi gelinlik modelleri var?

İLİŞKİLİ HABER

2022 trendlerinde hangi gelinlik modelleri var?

BİR YORUM YAPIN 0